Republicko Iz Fizike, igre bez granica
Dragi clanovi i posetioci foruma,
Mozda ce vam ova brojka zvucati neverovatno, ali Forum Matematicke gimnazije postoji vec vise 6 godina - od januara 2006. godine, ako zelimo da budemo precizni.
Sa vise od 1.000 clanova, 4.000 tema i 100.000 poruka predstavlja najvecu zajednicu orijentisanu ka Matematickoj gimnaziji i ucinio je nase srednjoskolske dane barem iole zanimljivijima. Ne samo da je bio mesto za visokointelektualne razgovore ucenika Matematicke gimnazije, vec i forum na koji smo dolazili da se druzimo sa ljudima iz cele Srbije, pa i regiona. Verujem da ne govorim samo u nase ime kada kazem da su ovde nastala mnoga poznanstva koja su se kasnije dalje razvijala u "pravom svetu".
Nazalost, ta idilicna vremena su sada iza nas. Tokom poslednjih nekoliko godina Internet u regionu je doziveo vrtoglav razvoj, i potreba za ovakvim forumima vise ne postoji. Pojavile su se socijalne mreze kao sto su Facebook i Twitter, i komunikacija je na mnogo visem nivou. Forum, iako pun korisnih informacija, vise ne sluzi svojoj prvobitnoj nameni.
Iz tog razloga, teska srca smo doneli odluku da Forum Matematicke gimnazije prestane sa radom. Od danas registracije na forumu nece biti moguce, ali ce sve poruke i dalje biti dostupne za pregled. Takodje, od prvog septembra forum vise nece biti dostupan na adresi mg-forum.net, ali ce se arhivi i dalje moci pristupiti preko adrese bozidarevic.com/mgforum . Takodje bismo zeleli da iskoristimo priliku i da uputimo sve bivse ucenike na Alumni Matematicke gimnazije - almagi.mg.edu.rs.
Hvala svima koji su ucestvovali u diskusijama i koji su pomogli da ovaj forum bude jedno prijatno mesto.
Administratorski tim MG Foruma
Republicko Iz Fizike, igre bez granica
Leopold Blum |
Mar 21 2011, 06:14 PM
Post
#1
|
Group: Članovi Joined: 19-February 11 Member No.: 1.339 Status: Van MGa Ime i prezime: Leopold Blum Škola/Razred: Mitrovacka gimnazija, III-4 |
Koji su planovi? Mislim, zele li da odrze takmicenje ove godine? Ili, da se prijavljujem na Physics Bowl? http://www.youtube.com/watch?v=WmR1QRGeBV4&feature=related
|
DSoboci |
Mar 21 2011, 11:47 PM
Post
#2
|
Group: Članovi Joined: 5-March 09 Member No.: 1.146 Status: Učenik MGa Ime i prezime: Dušan Šobot Škola/Razred: IIId |
The Big Bang Theory
A pa ne mogu da nadju domacina, ostavljaju FF kao zadnju opciju, ako to bude, bice bas malo takmicara, ali bice republicko u svakom slucaju |
Leopold Blum |
Mar 22 2011, 01:54 PM
Post
#3
|
Group: Članovi Joined: 19-February 11 Member No.: 1.339 Status: Van MGa Ime i prezime: Leopold Blum Škola/Razred: Mitrovacka gimnazija, III-4 |
Ih, FF... To znaci da necu ni spavati u rupatelu za republicko, znaci, slicno kao i da nije, nema teskih zivotnih uslova da te podsete na ozbiljnost ranga, jos kad nadjem automat za kafu, mislicu da je okruzno.
Hoces u PhBw ekipu? |
DSoboci |
Mar 25 2011, 12:10 AM
Post
#4
|
Group: Članovi Joined: 5-March 09 Member No.: 1.146 Status: Učenik MGa Ime i prezime: Dušan Šobot Škola/Razred: IIId |
Hahahah moze ako dovedete Sheldona nekako.
Nego, cetvrtaci, jedno pitanje, do kada bi se trebalo prijaviti za opstu, ovaj Mico nista ne odgovara, pa rekoh kako da ga zeznem da se prijavim sto kasnije, posto sam neodlucan |
pyost |
Mar 25 2011, 03:50 PM
Post
#5
|
Deus Ex Makina Group: Administratori Joined: 25-January 06 From: Beograd Member No.: 2 Status: Bivši učenik MGa Škola/Razred: RAF |
Zeznuces ga tako sto ces uprkos njegovim naporima dobiti nesto na zalbama na drzavnom Prijavljuj se, nemoj da im dajes razlog da te otkace ako okasnis...
-------------------- Baby, it's a violent world.
Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10] |
DSoboci |
Mar 25 2011, 11:44 PM
Post
#6
|
Group: Članovi Joined: 5-March 09 Member No.: 1.146 Status: Učenik MGa Ime i prezime: Dušan Šobot Škola/Razred: IIId |
Evo okacise, do 2 dana pre republickog. Yeah.
|
rakula93 |
Mar 27 2011, 08:03 PM
Post
#7
|
Group: Članovi Joined: 18-June 09 Member No.: 1.175 Status: Učenik MGa Ime i prezime: Marko Rakic Škola/Razred: MG IIId |
Ako niste videli, drzavno ce se ipak odrzati na FF... Zar je toliko tesko odrzati takmicenje u svojoj skoli..? >.< Valjda nece mnogo smanjiti broj nagrada...
-------------------- Uuuu boli me kita,
da budem k'o marioneta, i da budem k'o stafeta, da me tamo neko cima, da me 'vamo neko seta, boli me kita, ma boli me kita ... |
SBS |
Mar 28 2011, 04:03 PM
Post
#8
|
Group: Moderatori Joined: 25-April 08 Member No.: 1.043 Status: Van MGa |
Smanjiće sigurno broj nagrada, mada vrv proporcionalno, nadam se samo da će dati neke zajebane zadatke
QUOTE На жалост, и школама које имају највише такмичара много лакше је послати их у госте другим школама, него организовати републичко такмичење. Надам се да ће макар наредних година апели родитеља директорима да организују републичко такмичење, имати више ефекта од наших и апела наставника физике. U prevodu MG nije htela da održi takmičenje, što podržavam, ne treba škola da čini usluge DFSu kad je šikanirana, diskriminisana i ponižena od strane istog! -------------------- зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!
Now i wanna sniff some glue! |
rakula93 |
Mar 28 2011, 05:25 PM
Post
#9
|
Group: Članovi Joined: 18-June 09 Member No.: 1.175 Status: Učenik MGa Ime i prezime: Marko Rakic Škola/Razred: MG IIId |
QUOTE(SBS @ Mar 28 2011, 05:03 PM) Smanjiće sigurno broj nagrada, mada vrv proporcionalno, nadam se samo da će dati neke zajebane zadatke U prevodu MG nije htela da održi takmičenje, što podržavam, ne treba škola da čini usluge DFSu kad je šikanirana, diskriminisana i ponižena od strane istog! Pa naravno da ce smanjiti, samo se nadam da nece biti ko tipa na mati, 10 nagrada po razredu A to za MG se skroz slazem. Jes da nismo bili domacini rep iz fizike godinama, al dok se malo ne opamete ovi iz DFS(sto se desiti nece), ne treba ni da organizujemo. Dosta je sto i okruzna budu kod nas. -------------------- Uuuu boli me kita,
da budem k'o marioneta, i da budem k'o stafeta, da me tamo neko cima, da me 'vamo neko seta, boli me kita, ma boli me kita ... |
Kuzman |
Mar 28 2011, 08:06 PM
Post
#10
|
Group: Članovi Joined: 19-February 07 Member No.: 450 Status: Učenik MGa Ime i prezime: Kuzmanovic Marko Škola/Razred: 07D |
Ju ju ju...
A da li ste vas dvojca odvojili od SVOJIH usta i SVOG vremena da organizujete to okruzno? Slazem se da ne treba da skola bez neke naknade da organizuje takmicenje, ali ja mislim da bi nam (ucenicima iste skole) bilo mnogo bolje da se takmicenje odrzi kod nas, a ne na fakultetu. -------------------- |
rakula93 |
Mar 28 2011, 08:45 PM
Post
#11
|
Group: Članovi Joined: 18-June 09 Member No.: 1.175 Status: Učenik MGa Ime i prezime: Marko Rakic Škola/Razred: MG IIId |
Neko brani DFS?o.O Ne nisam ucestvovao u organizaciji, ali zasto organizator mora biti MG, pored svih tih vecih skola, koje bi mogle jednom u 10 godina da se otvore za jedno takmicenje. I kao da one ne bi dobile pare od opstine, pomoc hotela koji ce se opariti i slicno. Naravno da je bolje da se takmicenje odrzi u nekoj skoli, ali zasto to mora da bude MG?
-------------------- Uuuu boli me kita,
da budem k'o marioneta, i da budem k'o stafeta, da me tamo neko cima, da me 'vamo neko seta, boli me kita, ma boli me kita ... |
Kuzman |
Mar 28 2011, 10:53 PM
Post
#12
|
Group: Članovi Joined: 19-February 07 Member No.: 450 Status: Učenik MGa Ime i prezime: Kuzmanovic Marko Škola/Razred: 07D |
Gde branim dfs?
Gde sam rekao da organizator mora biti MG? Isto SVE to sto si rekao, vazi i za MG. A mogla bi i MG da se "otvori" jednom. Makar da ne moramo na opstinsko i gradsko da nosimo svoje papire. Kao da su to neke pare. Kada se to poslednji put odrzalo republicko iz fizike (na kome je MG najbrojnija skola) u MG? Ja samo kazem da bi mi bilo draze da to bude u MG iz mnogo razloga. -------------------- |
SBS |
Mar 29 2011, 12:02 AM
Post
#13
|
Group: Moderatori Joined: 25-April 08 Member No.: 1.043 Status: Van MGa |
Milsim da je MG nije dovoljno velika za republičko, jer svako mora da ima svoju klupu, tj 2 mesta itd., a mislim da nam je svejedno gde radimo zadatke, jedino u kom mestu je bitno, a meni je drago jer je u BGu, sad lepo mogu da idem na Manu-a Chaa u petak pred takmičenje
a izašle su gradnice Привремене границе за позив на Републичко такмичење Посебна одељења Остале гимназије Остале школе Број позваних 1. разред 53 40 20 59 2. разред 80 66 27 58 3. разред 42 28 12 54 4. разред 55 32 -- 48 -------------------- зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!
Now i wanna sniff some glue! |
rakula93 |
Mar 29 2011, 09:17 AM
Post
#14
|
Group: Članovi Joined: 18-June 09 Member No.: 1.175 Status: Učenik MGa Ime i prezime: Marko Rakic Škola/Razred: MG IIId |
Badza i ja smo pricali nesto malo protiv dfs, a ti ju,ju,ju. A da organizator mora biti MG pise u tekstu DFS koji je Badza citirao, ako procitas izmedju redova. I vec sam spomenuo da nije bilo odavno u nasoj skoli, ali pa sta? I jel tebi toliko tesko da poneses par papira, ili kupis vezbanku od 25 din? Naravno da bi nam bilo lakse da bude u nasoj skoli, ali kao sto si spomenuo ne bi bilo lake ljudima koji treba sve to da pripreme i organizuju. Uostalom, sve je ovo totalno nebitno i bez poente, drzavno ce biti na FF, a papire cemo morati da nosimo i na sledece opstinsko, mozda gradsko...
-------------------- Uuuu boli me kita,
da budem k'o marioneta, i da budem k'o stafeta, da me tamo neko cima, da me 'vamo neko seta, boli me kita, ma boli me kita ... |
SBS |
Mar 29 2011, 07:03 PM
Post
#15
|
Group: Moderatori Joined: 25-April 08 Member No.: 1.043 Status: Van MGa |
Daće papire, tj vežbanke, sigruno
like za Rakulu -------------------- зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!
Now i wanna sniff some glue! |
Leopold Blum |
Mar 29 2011, 07:54 PM
Post
#16
|
Group: Članovi Joined: 19-February 11 Member No.: 1.339 Status: Van MGa Ime i prezime: Leopold Blum Škola/Razred: Mitrovacka gimnazija, III-4 |
Kontam stvari, bzvz su ova cuda za okruzno i ono za 'limpjadu, al' ipak... Meni bi bilo drago da u mojoj skoli bude republicko. Ipak, je to, kao, nesto, republicko... Cak sam pitao profesora ima li neke sanse, a covek je, kao posten fizicar posteno i rekao (,,a gde ih smestiti?", mislim, u BG-u nema tih problema...).
|
Giger |
Mar 30 2011, 01:57 AM
Post
#17
|
Group: Članovi Joined: 19-February 10 From: Ananas na dnu Ade Member No.: 1.222 Status: Učenik MGa |
U *****
Sve u ***** I tako to . . . Boli me ***** za DFS. . . Moze mica da mi se sagne dok gleda u mog Micu koj se kao breg nadvija nad njim . . . MG mora da drzi do svojih principa i do svojih standarda. . . I ne treba da radi nista kako bi pomogao glupi dfs. . . Isuvise smo mi ponosni da bi se mesali sa tim smrtnicima iz dfs-a (mislim samo na micu) Ako treba mozemo da organizujemo nase takmicenje, koje ce biti 5 puta jace od ******g dfs-a a pozvacemo isto ljudi koliko su i oni na ovo njihovo kvazi takmicenje. . . a takmicenje se moze odrzati i u Frontu. . . Mamu im njihovu imperijalisticku.... Ziveli! |
Giger |
Mar 30 2011, 01:57 AM
Post
#18
|
Group: Članovi Joined: 19-February 10 From: Ananas na dnu Ade Member No.: 1.222 Status: Učenik MGa |
Bas sam se smorio . . .
|
Kuzman |
Mar 30 2011, 11:02 AM
Post
#19
|
Group: Članovi Joined: 19-February 07 Member No.: 450 Status: Učenik MGa Ime i prezime: Kuzmanovic Marko Škola/Razred: 07D |
Vot Aj fajnd distrbing je da ti se spolovilo erektuje na Micu.
-------------------- |
Leopold Blum |
Mar 30 2011, 07:12 PM
Post
#20
|
Group: Članovi Joined: 19-February 11 Member No.: 1.339 Status: Van MGa Ime i prezime: Leopold Blum Škola/Razred: Mitrovacka gimnazija, III-4 |
|