Okružno Takmičenje Iz Informatike
Dragi clanovi i posetioci foruma,
Mozda ce vam ova brojka zvucati neverovatno, ali Forum Matematicke gimnazije postoji vec vise 6 godina - od januara 2006. godine, ako zelimo da budemo precizni.
Sa vise od 1.000 clanova, 4.000 tema i 100.000 poruka predstavlja najvecu zajednicu orijentisanu ka Matematickoj gimnaziji i ucinio je nase srednjoskolske dane barem iole zanimljivijima. Ne samo da je bio mesto za visokointelektualne razgovore ucenika Matematicke gimnazije, vec i forum na koji smo dolazili da se druzimo sa ljudima iz cele Srbije, pa i regiona. Verujem da ne govorim samo u nase ime kada kazem da su ovde nastala mnoga poznanstva koja su se kasnije dalje razvijala u "pravom svetu".
Nazalost, ta idilicna vremena su sada iza nas. Tokom poslednjih nekoliko godina Internet u regionu je doziveo vrtoglav razvoj, i potreba za ovakvim forumima vise ne postoji. Pojavile su se socijalne mreze kao sto su Facebook i Twitter, i komunikacija je na mnogo visem nivou. Forum, iako pun korisnih informacija, vise ne sluzi svojoj prvobitnoj nameni.
Iz tog razloga, teska srca smo doneli odluku da Forum Matematicke gimnazije prestane sa radom. Od danas registracije na forumu nece biti moguce, ali ce sve poruke i dalje biti dostupne za pregled. Takodje, od prvog septembra forum vise nece biti dostupan na adresi mg-forum.net, ali ce se arhivi i dalje moci pristupiti preko adrese bozidarevic.com/mgforum . Takodje bismo zeleli da iskoristimo priliku i da uputimo sve bivse ucenike na Alumni Matematicke gimnazije - almagi.mg.edu.rs.
Hvala svima koji su ucestvovali u diskusijama i koji su pomogli da ovaj forum bude jedno prijatno mesto.
Administratorski tim MG Foruma
Okružno Takmičenje Iz Informatike
pyost |
Mar 7 2008, 03:11 PM
Post
#1
|
Deus Ex Makina Group: Administratori Joined: 25-January 06 From: Beograd Member No.: 2 Status: Bivši učenik MGa Škola/Razred: RAF |
Okruzno takmicenje iz informatike, 15. mart
A evo ih i zadaci koje je potrebno uraditi i predati u utorak izmedju 13:00 i 14:00. Attached thumbnail(s) -------------------- Baby, it's a violent world.
Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10] |
maxydelanoche |
Mar 7 2008, 06:45 PM
Post
#2
|
Group: Članovi Joined: 3-May 06 From: Zion Member No.: 61 Status: Van MGa |
Ko vam ovo daje :S vas profesor?
-------------------- Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena. I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can. www.viva-fizika.org |
pyost |
Mar 7 2008, 06:48 PM
Post
#3
|
Deus Ex Makina Group: Administratori Joined: 25-January 06 From: Beograd Member No.: 2 Status: Bivši učenik MGa Škola/Razred: RAF |
To je za "skolsko" takmicenje, cuti tamo
-------------------- Baby, it's a violent world.
Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10] |
maxydelanoche |
Mar 7 2008, 07:11 PM
Post
#4
|
Group: Članovi Joined: 3-May 06 From: Zion Member No.: 61 Status: Van MGa |
Ahaaa... Zanimljivo. ^^ Srecno
-------------------- Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena. I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can. www.viva-fizika.org |
pyost |
Mar 7 2008, 07:30 PM
Post
#5
|
Deus Ex Makina Group: Administratori Joined: 25-January 06 From: Beograd Member No.: 2 Status: Bivši učenik MGa Škola/Razred: RAF |
Uradio sam 2/3, samo sto 1/3 ne da nije efikasno, negoooo... Radi oko 30s za neki veci test primer
-------------------- Baby, it's a violent world.
Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10] |
Turgon |
Mar 7 2008, 09:55 PM
Post
#6
|
Group: Članovi Joined: 3-February 07 From: Cambridge, UK Member No.: 424 Status: Van MGa Ime i prezime: Nikola Mrksic Škola/Razred: Trinity College, Cambridge 2014 |
jer to mora ko je bio na SIO ?
-------------------- |
pyost |
Mar 7 2008, 09:57 PM
Post
#7
|
Deus Ex Makina Group: Administratori Joined: 25-January 06 From: Beograd Member No.: 2 Status: Bivši učenik MGa Škola/Razred: RAF |
Moraju svi
-------------------- Baby, it's a violent world.
Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10] |
maxydelanoche |
Mar 7 2008, 10:12 PM
Post
#8
|
Group: Članovi Joined: 3-May 06 From: Zion Member No.: 61 Status: Van MGa |
-------------------- Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena. I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can. www.viva-fizika.org |
Turgon |
Mar 8 2008, 01:00 PM
Post
#9
|
Group: Članovi Joined: 3-February 07 From: Cambridge, UK Member No.: 424 Status: Van MGa Ime i prezime: Nikola Mrksic Škola/Razred: Trinity College, Cambridge 2014 |
a sta si ti , neki grammar admin ?
-------------------- |
Neonkitza |
Mar 8 2008, 01:02 PM
Post
#10
|
Spammerkitza Group: Članovi Joined: 26-August 06 From: WoW Beta Member No.: 80 Status: Bivši učenik MGa Škola/Razred: Studentkinja ETF-a |
ne ali jer ne moze da stoji na pocetku recenice
|
Slovenatz |
Mar 8 2008, 02:01 PM
Post
#11
|
Group: Članovi Joined: 25-February 07 From: Šupak kosmosa Member No.: 454 Status: Učenik MGa Škola/Razred: MG-IIId |
QUOTE(maxydelanoche @ Mar 7 2008, 10:12 PM) Oces da te mi ispravljamo svaki put kad kucas nesto na engleskom?? Srecno svima koji idu -------------------- |
RZA |
Mar 8 2008, 02:06 PM
Post
#12
|
Njeno Ljubičanstvo Group: Članovi Joined: 7-September 06 Member No.: 92 Status: Bivši učenik MGa |
a i ne kaze se "jel" nego "je l' "
al nema veeeeze.. -------------------- cold
|
Hannibal Lecter |
Mar 8 2008, 02:15 PM
Post
#13
|
Group: Članovi Joined: 15-October 06 From: People's Democratic Republic of Konjarnik Member No.: 154 Status: Bivši učenik MGa Ime i prezime: Ilija Ivanišević Škola/Razred: Fizički fakultet, B smer, I godina, |
kika ti bi trebalo da ides na takmicenje iz srpskog zato sto si jedina osoba koju znam da sam od nje cuo da je pravilno "je l' "
da, gramaticki se kaze je l' , ovo nije bila ironija i da SRECNO SVIMA This post has been edited by Noddy: Mar 8 2008, 02:15 PM -------------------- And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul There walks a lady we all know Who shines white light and wants to show How everything still turns to gold And if you listen very hard The truth will come to you at last When all are one and one is all To be a rock and not to roll Svi me žele, a ja sam nedodirljiv! |
maxydelanoche |
Mar 8 2008, 03:52 PM
Post
#14
|
Group: Članovi Joined: 3-May 06 From: Zion Member No.: 61 Status: Van MGa |
QUOTE(Slovenatz @ Mar 8 2008, 03:01 PM) ne... Elem, pravilno je kazati jel' 300% -------------------- Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena. I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can. www.viva-fizika.org |
Pera Detlic |
Mar 8 2008, 05:06 PM
Post
#15
|
Group: Članovi Joined: 14-February 07 From: D plejs ver aj liv Member No.: 442 Status: Učenik MGa Škola/Razred: MG/IVc |
kaze se je li ili jel'
-------------------- Pritisni Alt+F4 za IQ test
|
^_NiN0_^ |
Mar 8 2008, 05:24 PM
Post
#16
|
Moderator Group: Moderatori Joined: 29-January 06 Member No.: 4 Status: Učenik MGa |
ne , tako se pise
za srpski se obratite meni ... -------------------- Yo!hambin,
Yo!hambina, Yo!hambin Yo-yo, yo-yo, yo Yo!hambin, Yo!hambina, Yo!hambiiina (Mala matura deca kokaina® Velika matura deca Yo!hambina) |
Turgon |
Mar 8 2008, 09:57 PM
Post
#17
|
Group: Članovi Joined: 3-February 07 From: Cambridge, UK Member No.: 424 Status: Van MGa Ime i prezime: Nikola Mrksic Škola/Razred: Trinity College, Cambridge 2014 |
Nemojte kvarite temu... Evo resio sam ova 3, veci je problem kako iz petnice dati Cabarkapi
-------------------- |
^_NiN0_^ |
Mar 8 2008, 10:02 PM
Post
#18
|
Moderator Group: Moderatori Joined: 29-January 06 Member No.: 4 Status: Učenik MGa |
QUOTE(kika™ @ Mar 8 2008, 03:06 PM) nooob QUOTE(Noddy @ Mar 8 2008, 03:15 PM) kika ti bi trebalo da ides na takmicenje iz srpskog zato sto si jedina osoba koju znam da sam od nje cuo da je pravilno "je l' " da, gramaticki se kaze je l' , ovo nije bila ironija i da SRECNO SVIMA noooooob^2 nisam skontao da je ovo neko napisao @turngon: mailom This post has been edited by ser_fanky Lj@B: Mar 8 2008, 10:02 PM -------------------- Yo!hambin,
Yo!hambina, Yo!hambin Yo-yo, yo-yo, yo Yo!hambin, Yo!hambina, Yo!hambiiina (Mala matura deca kokaina® Velika matura deca Yo!hambina) |
Hannibal Lecter |
Mar 9 2008, 12:48 AM
Post
#19
|
Group: Članovi Joined: 15-October 06 From: People's Democratic Republic of Konjarnik Member No.: 154 Status: Bivši učenik MGa Ime i prezime: Ilija Ivanišević Škola/Razred: Fizički fakultet, B smer, I godina, |
Aman zaman stula nam je to objasnjavala.
I Novovicka... Sigurno je je l' Zato sto je JE LI = JE L' no nvm. I da i ja sam isao na takmicenje iz srpskog (doduse u V i VI razredu ali to nije bitno ;p) -------------------- And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul There walks a lady we all know Who shines white light and wants to show How everything still turns to gold And if you listen very hard The truth will come to you at last When all are one and one is all To be a rock and not to roll Svi me žele, a ja sam nedodirljiv! |
The snorks |
Mar 9 2008, 12:50 AM
Post
#20
|
Group: Članovi Joined: 23-June 07 Member No.: 542 Status: Bivši učenik MGa Škola/Razred: Matf / II |
|