16 Pages  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Astrologija?, 12+3 Mlechni put.

c1k4_ml3kc3
post Jan 31 2007, 05:23 AM
Post #1





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



Šta, za vas, predstavlja astrologija?
Da li ste samo ''još jedan/na'' osoba koja misli da su to čiste gluposti i bezciljno gatanje ili gledanje u šolju? Mislite li da je astrologija izmišljotina i zabava ''malih mozgova''(slepih umova)? Dakle - Pitanje je vrlo prosto - šta je Astrologija?


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Jan 31 2007, 10:59 AM
Post #2


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



Gluposti, ako mene pitate... Samo jos jedan nacin da razne kvazigatare na TV-u zarade novac rolleyes.gif


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Jan 31 2007, 05:39 PM
Post #3





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



QUOTE(pyost @ Jan 31 2007, 01:29 PM)
Gluposti, ako mene pitate... Samo jos jedan nacin da razne kvazigatare na TV-u zarade novac rolleyes.gif
*

Naicicu na brojna pitanja i sumnje, ali nema veze...

blink.gif mad.gif

laugh.gif Ovakvu izjavu nisam očekivao od strane ljudi koji se bave matematikom(uglavnom), ali me i ne čudi.

Obzirom da je astrologija prevelik pojam - uzecu ono sto je dostupnije ljudima - Horoskop.

Da bi spoznali sebe u potpunosti - morate znati i svoju ličnu horoskopsku analizu(natalna analiza - životna) - Horoskopi su samo oruđe astrologije koje su ljudi naučili da koriste u svoje svrhe kako bi odredili budućnost koja ih očekuje.

Ljudi su tokom proteklih pet hiljada godina, pa i dan danas, učili o uticajima planeta Sunčevog sistema i sazveđa galaksije. U početku se znalo za dva svetla(Sunce i Mesec) i pet planeta, a prvi dokazani znakovi o postojanju astroloških simbola su nađeni kod Vavilona. Naime - njihov kralj imao je isklesane pločice, koje je čuvao u ogromnoj prostoriji, kojih je bilo oko 4.500 - 4.750 (Arheolozi su pronašli samo par primeraka tih pločica, ali zidovi i crteži njihovih sveštenika - koji su se bavili astrologijom - dokazuju da postoji veliki broj tih pločica i da su sve ''razbacane'' po svetu).

Tokom godina, ljudi su polako učili o uticajima planeta koje nas okružuju. svaka planeta ima svoj ''karakter'' i utiče samo na pojedine znakove najviše - tj - na primer - Merkur je kardinalna planeta osobama rođenim u znakovima Blizanac i Devica. Iako se ove dve prirode ne slažu, obe su nestrpljive i brzoplete poput kretanja Merkura. Merkur, takođe, označava sve što je na ovoj planeti ocenjeno brzinom - dakle tehnika, brza kola, transportacija, razmišljanje i sl. Zbog toga su Blizanci odlični govornici, ali ponekad imaju problema sa očima(uglavnom nose naočare). Devica poprima drugačiji uticaj Merkura, naime - kod Devica postoji nestrpljivost, ali i sitnjičavost. Device nervira svaka sitnica i njihova priroda nalaže na pomisao o ''jednom'', ''unikatnom'' i praktičnom...

Ima ukupno dvanaest zodijačkih znakova i svakom su, po horoskopu, dodeljena po trideset stepeni ekliptike. Trenutak rođenja,odnosno pozicija neba koje se može videti na nebu, dakle čim beba udahne vazduh i ugleda svetlost, ocenjuje čitav život ljudskog bića - dakle - kako se te zvezde, planete i ostala nebeska tela našeg mikrokosmosa budu kretale - tako će i čovek razmišljati, raditi, govoriti, disati i usklađivati se sa prirodom koja nas okružuje.

Istorija astrologije je isuviše bolna - naime - U Persiji je dosegla neke svoje vrhunce - prelazila je iz naroda u narod, ljudi su pisali o njoj - pratili uglavnom uticaj Meseca(koji inače utiče na vegetaciju, menstruaciju kod žena, plimu i oseku, nečije krvarenje na operacionom stolu - mesečev uticaj je najviše uočljiv zbog toga što nam je i najbliži. Što nam je neko nebesko telo bliže - veći je fizički uticaj i hemijska reakcija. Što je nebesko telo dalje - veći je uticaj na svesnost, odnosno nesvesnost kao i mentalitet.
Astrologija je bila sastavni deo astronomije sve dok crkva nije zabranila proučavanje i budućnost. svi astronomi i astrolozi bili su prisiljavani da pred ljudima spaljuju svoje spise, svoju spoznaju uticaja i istraživanja koje su zapisivali, knjige svojih prethodnika i tada su se astrologija i astronomija rastali. Ono što je astronomja otkrivala i istraživala materijalni oblik, astrologija je izučavala zarad dobrobiti ljudskog roda. Teorija astrologije, koju astrolozi i dan danas priznavaju kao ispravnu, jeste ta: Sve ima uticaj nad svim i svačim - ma kakav uticaj bio - iz toga proizilazi da uticaj kroz vreme postaje sve više i više uočljiviji i dolazi do promena
Tokom IX i XX veka n.e. ljudima koji su nastavili istraživanja o astrologiji i uopšte astrolozima - bio je otkriven indetitet ostalih planeta poput Urana, Neptuna i Plutona(koji je sada okarakterisan ''patuljastom planetom''). Što je planeta bliža Suncu( i nama) njen uticaj će biti jače prepoznatljiv.
Taj ''uticaj'', ''sila'', ''magnetizam'', ''mikromagnetizam'' ili ''šta već'' - ljudima koji su se bavili horoskopima nije preterano bitan - bitno im je da samo otkriju kako isti utiču na ljude. Kada je astrologija iz Turske ''prešla'' na zemlje zapada - ljudi su počeli da je koriste za ličnu dobit, odnosno profit.
Zbog toga je, u kasnijim godinama, horoskop izgubio svaku draž nauke i postao je više zabava nego izučavanje i spoznaja. Ljudi koji i izučavaju astrologiju(univerziteti astrologije u Francuskoj, Turskoj, Australiji, Mičigenu, Egiptu) su se ograničili na Sunčev sistem i psihologiju astrologije, odnosno šta i kako ljudi shvataju astrologiju u današnje vreme.
NAravno - astrologija, sama po sebi dobila je diskreditovanje zbog staloženijih i jače razumljivih nauka poput hemije i fizike. Inače, horoskopska analiza vrši se isključivo matematikom i matematičkim proračunima. Postoji i knjiga u kojoj piše tačno sa koje pozicije, na kom mestu sveta će pogled na određenu planetu biti usmeren ka nekom od sazveđa Ovna, Bika, Blizanca...
Dvanaest meseci kroz dvanaest zodijačkih znakova, dvanaest sazveđa koja govore o našoj personalnosti, našem načinu prihvatanja informacija okoline, našem načinu razmišljanja i uopšte našem biću i postojanju.
Toliko... cheers.gif laugh.gif XD.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jeele
post Jan 31 2007, 06:51 PM
Post #4





Group: Članovi
Joined: 6-September 06
From: van sebe
Member No.: 89
Status: Van MGa
Ime i prezime: Jelena Dimov
Škola/Razred: MG, IVe



meni je zanimljivo, volim kad imam vremena da procitam sto-sta
ima tu sto je pogodjeno...ponavljam...pogodjeno...nikad se ne bih oslonila na to...ali ispada zanimljivo kad se potrefi...Ako...


--------------------
pritajeni tiganj, skriveno lonce za kafu

deviantART
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Jan 31 2007, 07:25 PM
Post #5





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



QUOTE(jeele @ Jan 31 2007, 09:21 PM)
meni je zanimljivo, volim kad imam vremena da procitam sto-sta
ima tu sto je pogodjeno...ponavljam...pogodjeno...nikad se ne bih oslonila na to...ali ispada zanimljivo kad se potrefi...Ako...
*



To je jako ispravan stav, obzirom da ljudska psiha prihvata astrologiju poput ''mača sa dve oštrice''. Neadekvatno je kada se neko potpuno osloni i postane zavistan/na od horoskopske analize - potrebno je znati da horoskopska analiza, ukoliko joj pridodajemo preveliki značaj iz subjektivnog posmatranja, počinje da vlada nad nama i stvara iluziju o tome da sve i svako funkcioniše i bez Vas. To je cena poznavanja astrologije - nema ''samo dobro'', a nema ni ''samo loše''. Ta vrsta ''nauke'' potpuno je neutralna i bazira se na činjenicama i savršenoj teoriji. Ljudi su ti koji narušavanju balans između poznavanja astrologije i korišćenja astrologije.
Tu se nishta ne pogadja, naprotiv - sve je precizno. Utisak o pogadjanju dobijate samo ukoliko pratite horoskope(koji i nisu horoskopi) u izdanjima štampe, na tv-u, povezivanje sa Tarotom i ostalim ''veštičarenjem'' - ovo je jedina i sigurna metoda predskazivanja budućnosti, uticaja planeta na vegetaciju, mikroorganizme, ljude, život na planeti zemlji u opštem smislu.
Pitanje je jedino - da li želite istinu o svom životu ili ćete slepo pratiti svoj život misleći da upravo VI donosite odluke (naravno ovo prevazilazi humano posmatranje).


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eli0t
post Jan 31 2007, 08:31 PM
Post #6


Voodoo People
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
Member No.: 1
Status: Bivši učenik MGa



QUOTE
Pitanje je jedino - da li želite istinu o svom životu ili ćete slepo pratiti svoj život misleći da upravo VI donosite odluke


A nego ko donosi odluke? huh.gif Ovo me podseca na ono iz Matrixa.. smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jeele
post Jan 31 2007, 08:51 PM
Post #7





Group: Članovi
Joined: 6-September 06
From: van sebe
Member No.: 89
Status: Van MGa
Ime i prezime: Jelena Dimov
Škola/Razred: MG, IVe



eh, napisem lepo veliki POST i ne znam sta mi bi ali zatvorih sve :|

pyost je dobio sve zeleno...a ja imam i crveno...eto imam i minus kao! laugh.gif

no, da proanaliziramo to ''pogadjanje''
ako je sve pocelo odokativnim analiziranjem nekih pojava, i zapisivanjem konacnih stavki i zakljucaka, e sad...
ako je glavna stvar povezati neke dve stvari, i jedna je (u danasnje vreme) po mogucstvu sto preciznija, ali u pokusaju spajanja i konacnog spoja sa drugom stranom moze biti anulirana bas pod uticajem te druge strane
kao sto rece chika ajnstajn ''sve je relativno''
dakle, kako se onda moze bazirati na Savrsenoj teoriji? Kako se uopste moze generalizovati nesto sto je tako promenljivo...mislim generalizovati Savrseno?

deo u kojoj si napisao ''ovo je jedna sigurna metoda PREDSKAZIVANJA BUDUCNOSTI, UTICAJA PLANETA NA VEGETACIJU,MIKROORGANIZME, LJUDE ITD...''
slazem se da postoji uticaj , ali predskazivanje buducnosti, koje to buducnosti? moze valjda samo da se kaze sta ce uticati na buducnost ne moze da se pokaze njen ishod?
zapravo poveci deo je ovde povezan sa glavologijom...

takodje koja je istina o nasem zivotu? rekao si da to prelazi humano posmatranje...
hehe...slepo pratiti svoj zivot...smile.gif
mi smo lutke o koncima na prstiju ?
igra postoji...

hm...prvi post je bio bolji, sad sto vise razmisljam o ovome, ispade da postoji hiljadu strana uticaja, i da je i prkos i inat povezan sa tim...
ali se i dalje drzim da je vecim delom ovo glavologija...
kao sto je i ovo glavologija!!


--------------------
pritajeni tiganj, skriveno lonce za kafu

deviantART
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jeele
post Jan 31 2007, 09:09 PM
Post #8





Group: Članovi
Joined: 6-September 06
From: van sebe
Member No.: 89
Status: Van MGa
Ime i prezime: Jelena Dimov
Škola/Razred: MG, IVe



e privuce me ovo...
necu vezbati fiziku...

"Zdrav razum je skup predrasuda koji se stice do 18. godine." rece chika relativisticki. moje misljenje je da postoji razlika izmedju surove logike i zdravog razuma. zdrav razum ne procenjuje uvek tacno jer zdrav razum je individualan. a ono sto bih nazvala surovom logikom, je logika bez unosenja osecanja, bez uplitanja predrasuda, vec objektivno gledanje i posmatranje istine.

uf...'ocemo da diskutujemo posebno na temu nauka/astrologija
moze ovo u nesto sto nije offtopik?
tice se Nauke... biggrin.gif

This post has been edited by jeele: Jan 31 2007, 09:10 PM


--------------------
pritajeni tiganj, skriveno lonce za kafu

deviantART
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Jan 31 2007, 10:43 PM
Post #9





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



Here I go again

@-jeele(Jelena,Jelica?!) -Prvenstveno - nikakav minus nisi dobila na osnovu boje - ja sam se jednostavno igrao tom opcijom kolorisanja - zbog toga što mogu.

Ne bih da skrećem sa teme - astrologija sama po svom nazivu sebe svrstava u nauke poput biologije, mikrologije, vegetologije i sl ''logije'', a predstavlja mnogo veći pojam nauke - čak bi je okarakterisao i jednim oblikom jezičke forme. Zahteva daleko otvoreniji pristup pojedinaca, bez predrasuda, bez povezivanja ostalih sa ostalim naukama.
Dokazivanje astrologije je vrlo jalov posao - prvenstveno zato što ljudima, koji se bave astrologijom, nije poznata 100%.
To neznanje se deli i na nekoliko nivoa:
- Ljudi koji ne znaju ništa o astrologiji.
- Oni koji ponešto znaju, ali ne žele da se preterano upliću.
- Oni koji znaju šta je astrologija i rado koriste njenu jezičku formu radi ličnog prosperiteta(lažni astrolozi).
Svako od njih deli neznanje što se astrologije tiče.
Sada kada sam to definisao(poređao) - mogu slobodno nastaviti sledeće:
Astrologija je bazirana na najvećoj (mogućoj) teoriji koja je ljudskom razumu dokučiva (ma kakav da je razum u pitanju). Dakle - uzrok i posledica (A.K.A) sve utiče na sve kroz vreme - svaka delatnost povezana je sa nekom radnjom i ostaviće takav i takav utisak - ono što je veće ima snažniji uticaj nad onim što je manje.
Pitate se ''kako ljudi, koji se bave astrologijom, mogu da se svrstaju u neznalice''?
Vrlo je jednostavno - oni poseduju znanje o planetama i ostalim ''većim masama'' - ovde pridodajem značaj Feng Šui-u čija se teorija, takođe, zasniva na ''Sve utiče na sve i svašta''.
Pojam astrologije je toliko, ustvari, velik da u samu astrologiju spadaju Hemija, Biologija, Fizika i ostale ''veće'' nauke koje se svakodnevno primenjuju.
Zbog toga, a i zbog ostalih stvari koje nisu izuchene / niko zapravo sebe ne moze okarakterisati --pravim astrologom--u tom slucaju bi to bio neko ko jednostavno zna bukvalno sve o univerzumu - o tome kako vreme teche, o tome koliko i koja galaksija poseduje zodijachkih znakova i sl (svaka galaksija ima sebi svojstvena sazvedja i tu postavljam sebi jedno shaljivo pitanje - kako je moguce da tamo negde ne postoje vampiri XD.gif ) One su, gotvo sve, istražene oblasti zbog toga što su veoma na dohvat ruke čoveku(osim crnih rupa koje je nemoguće proučii...još uvek).
To je što se tiče astrologije - ona je majka svih nauka i koristi jezičku formu matematike - tj - ona je daleko komplikovanija verzija same matematike(ma koliko to zvučalo smešno ili apsurdno nekome - ipak, zahtevam potpunu otvorenost jer nije sve onako kako se na prvi pogled ili mišljenje čini).

Pomenuo sam vegetaciju i ostale elemente postojanja u cilju da opravdam astrologiju i njenu primenu kroz horoskop. Horoskop možemo uraditi gotovo bilo čemu - važno je jedino da znamo kakav uticaj nebeska tela imaju nad predmetom ili živim bićem. Najviše uticaja imaju nad živim bićima i zaista ne znam zašto je to tako - zapitajte sebe kakav smo mi oblik materije i da li je zaista sigurno da mi kontrolišemo sebe i svoje misli - ili smo samo oličenje igara prevelikih zvezdica XD.gif i kosmičkog plesa gde preovlađuje ''Nad većim ima veći''.
Astrologija mi daje najveći dokaz o tome koliko zaista nešto ''utiče'' nad nečim drugim(pogotovo nad ljudima) - nama se čini da mi kontrolišemo naš život i naše misli - ustvari kako možemo da 100% budemo sigurni u to ako imamo jednostavno subjektivno mišljenje o tome? - Zbog toga kažem - takav stav nije human.

Što se zdravog razuma tiče - Ne bih se složio sa tim čikom - takav pogled je isuviše ograničen i ne mora da znači da će uvek važiti - teorija nije upotpunjena - kao i Anštajnova. Zbog toga volim da mislim svojom glavom i trudim se da suzbijem svoju humanost kako bih došao do najoriginalnijih ideja. Kada bih JA koristio svoj ''zdravi razum'' - sam bih izmišljao nazive za boje, počeo da brojim - postavljao bih svoju teoriju i usavršavao sebe. (Inače - sve ima smisla i ništa nema smisla) - ali ovo je već polemika o tome koliko su ljudi zaista izveštačeni ili ne...- nema nikakve veze sa astrologijom, ali svakako je vredna pomena.



Šta Vas još zanima? Generalno, bilo koga?! Slobodno pitajte...

This post has been edited by c1k4_ml3kc3: Jan 31 2007, 10:47 PM


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Jan 31 2007, 10:47 PM
Post #10


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



Pa ja bas ne bih astrologiju nazvao naukom.. A ne bi ni Wikipedia biggrin.gif

Nego elem, ako bismo verovali ("profesionalnim") astrolozima, ispada da oni mogu da "vide" buducnost. Sto opet znaci da je ona vec odredjena - a to ima samo u Matrixu biggrin.gif

I dobro, recimo da je to sve tako.. Medjutim, sta bi bilo kada bi nam neko od tih astrologa rekao njihovo predvidjanje (koje je, opet ponavljam, krajnje profesionalno i svetski priznato)? Recimo (banalan primer), da nam kaze da cemo sutra ustati na levu nogu. Kako je covek svesno bice, a ne marioneta neke vise sile, sta ce nas spreciti da iznad kreveta zalepimo ogroman papir na kome pise "Ustani na desnu nogu!!!!"? Mi, naravno, poslusamo sta nam papir kaze, i eto, promenili smo buducnost, horoskop se nije pokazao tacnim. Da li ce sada Sunce da implodira? Nece sleep.gif

Jedino sto verujem da moze da se predvidi posmatranjem planeta jeste efekat njihovog fizickog uticaja na Zemlju i sve na njoj, ali vise od toga (uticaj na same ljude) tesko da se moze objasniti. Sve ostalo je.. rolleyes.gif

@c1k4_ml3kc3

Jelena wink.gif


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Jan 31 2007, 11:35 PM
Post #11





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



QUOTE(pyost @ Feb 1 2007, 01:17 AM)
Pa ja bas ne bih astrologiju nazvao naukom.. A ne bi ni Wikipedia biggrin.gif

Nego elem, ako bismo verovali ("profesionalnim") astrolozima, ispada da oni mogu da "vide" buducnost. Sto opet znaci da je ona vec odredjena - a to ima samo u Matrixu biggrin.gif

I dobro, recimo da je to sve tako.. Medjutim, sta bi bilo kada bi nam neko od tih astrologa rekao njihovo predvidjanje (koje je, opet ponavljam, krajnje profesionalno i svetski priznato)? Recimo (banalan primer), da nam kaze da cemo sutra ustati na levu nogu. Kako je covek svesno bice, a ne marioneta neke vise sile, sta ce nas spreciti da iznad kreveta zalepimo ogroman papir na kome pise "Ustani na desnu nogu!!!!"? Mi, naravno, poslusamo sta nam papir kaze, i eto, promenili smo buducnost, horoskop se nije pokazao tacnim. Da li ce sada Sunce da implodira? Nece sleep.gif

Jedino sto verujem da moze da se predvidi posmatranjem planeta jeste efekat njihovog fizickog uticaja na Zemlju i sve na njoj, ali vise od toga (uticaj na same ljude) tesko da se moze objasniti. Sve ostalo je.. rolleyes.gif

@c1k4_ml3kc3

Jelena wink.gif
*



Ovo je posebno vazno - vidish - tvoja ochekivanja od astrologa su jako zahtevna i imash pogreshan stav povodom toga - da bi ti neko rekao na koju ces nogu ustati(pa makar bio i najbolji astrolog na svetu) - morao bi da izrachuna (bukvalno) i prashinu koja leti nashim Sunchevim sistemom...
Dajem ti primer toga kako je najbolje dokazati astrologiju skeptičnoj osobi koja je izdvojila dva sata svog života radi posete astrologu>
Vrlo dobar astrolog(kojem je u glavi neshto vishe od zarade) - prica osobi "a"(skeptiku) o osobi "b"(prijatelj ili poznanik, devojka ili dečko, rodbina ili sl - skeptika) - Pritom astrolog uopste ne poznaje (lichno) osobu "b". Osobi "a", radi dodatnog uverenja, astrolog kaze i proslost osobe "b"(recimo da ta osoba ima oko tridesetak godina). Osoba "a" prati, kroz odredjeni period (period moze biti ili duzi ili kraci zavisno od toga sta je u horoskopu osoba "b") dešavanja ili delatnosti osobe ''b'' i svoja zapažanja upoređuje sa onim koje je astrolog dao.
Prilikom posete astrologu - morate doći sa vrlo preciznim pitanjima - mnogo je razloga zbog toga da li ćete se uveriti ili delimično uveriti. Astrolog može da priča o tebi lično, a može i da priča o onome šta će i se desiti bez tvoje volje. samom pričom - on čak i ublažuje eventualnu nesreću ili nezgodu(ljudi najviše i posećuju astrologa zbog bolesti ili poslovne karijere). Kada astrolog nađe jako negativan aspekt(na primer - Neptun pravi loš aspekt u osmoj kući sa Saturnom) - tu se javlja niz opcija koje astrolog mora da protumači - loš aspekt je jako vidljiv i astrolog tačno zna koliko će (u vremenskom periodu) trajati dok ne predje planeta u drugi znak (što je planeta dalja od Sunca, više joj treba da predje iz jednog znaka u drugi - Na primer - Merkurov uticaj je odmah uočljiv, dok je za Pluton uticaj potrebno posmatrati kroz čitavih 30-40 godina da bi se najzad protumačio) - svakoj planeti se pripisuje poneki deo tela ili predmeta koji čine spoljašnji svet, odnosno ono sa čime ovek dolazi u dodir. Na primer - Pluton i Neptun u dobroj konjukciji,ali u lošoj poziciji zajedno sa Merkurom dok je mesec u Devici itd (da bi se otkrilo jedno dešavanja, odnosno jedan događaj - potrebno je u datom trenutku, u horoskopskoj analizi ''videti'' sve planete i njihove ''kontakte, odnosno međusobnu povezanost) može da okarakteriše Smrt(Pluton) u Kolima(Merkur) zbog gasa(Neptun), a uzrok je pritisak pogrešnog dugmeta za otvaranje garaže (Devica - preciznost - jedinstvenost - jedno dugme-Merkur). Brza smrt (Merkur-Pluton).
Dvanaest znakova zodijaka (svaki ima po trideset stepeni ekliptike) kroz deset nebeskih tela(Dva svetla i osam planetica) i dva mesečeva čvora(tačke u kojima je Mesec dosegao zenit) - zamislite koliko tu ima kombinacja dešavanja astrolog ''vidi'', odnosno mora da tumači kako bi našao pravu istinu koja će se eventualno obistiniti - u međuvremenu sve ono što je zapostavljeno jednostavno i prodje pored nas a da ne primetimo...

Potrebno je imati razumna ochekivanja, a ne da svoj zivot programirash na osnovu onoga shto ti astrolog kaze - on ti samo daje istinu o buducnosti i tvojim sklonostima ka nechemu(a i nije teshko primetiti da su Ovnovi ''vodje'', Bikovi ''Materijalisti'', Blizanci ''Intelektualci'', Rakovi ''Emotivci i ambiciozni'', Lavovi ''Njihova visochanstva'', Device ''Hladni i sitnjichavi, pedantni'', Vage ''Vitki i stalno sebi postavljaju pitanje -"ili'''', Škorpije '' sadisti i osvetoljubivi''', Strelčevi ''Nasmejani i optimistični'', Jarčevi ''Ozbiljni i kruti'', Vodolije ''Genijalni i deca budućnosti'' i Ribe '' sanjari i umiljati''...
XD.gif
Mogao bih do sutradan da pišem o osnovnim prirodama svakog od pojedinog znaka, ali to ljudima samo stvara predrasude o tome ko je kakav i ko se sa kim kako i na koji način slaže - što uopšte ne mora da znači - svako sa sobom ne nosi samo znak i podznak već i ostale aspekte koji se ne mogu tek tako zanemariti.


This post has been edited by c1k4_ml3kc3: Feb 1 2007, 12:10 AM


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Feb 1 2007, 12:37 PM
Post #12





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



E, evo kopije mog posta na jednom drugom forumu... Zapravo, moze se reci da u slobodno vreme ubedjujem ljude u to da astrologija nije nista tacnija od gatanja u pasulj ili gledanja u kristalnu kuglu!

"
Kakva je to nauka astrologija, ako se nije menjala tokom 2000 godina i time izostavila trinaesto sazvezdje Zmijonose, kao i zanemarila to da Sunce danas ne pravi projekciju na ista sazvezdja tokom 12 meseci, kao sto je to bio slucaj sa ekliptickim sazvezdjima pre 2000 godina.

Ima tu mnogo pitanja za astrologe. Npr. koliko je astrologa predvidelo krah na njujorskoj berzi, tzv. Crni ponedeljak. Kako je moguce da 400 miliona ljudi, jedna dvanaestina ljudske populacije na Zemlji, ima identican dan? I zasto je trenutak rodjenja, a ne zaceca potreban astrolozima? Danas znamo da je rodjenje nove jedinke kulminacija devetomesecnog razvoja embriona u bebu, iako to nismo znali pre 2000 godina. Da li su svi horoskopi dati pre otkrica krajnjih spoljasnjih planeta netacni? Nije li lose odbiti devicu ili lava za posao ili izlazak isto tako lose kao odbiti nekoga zato sto je katolik ili ne znam ni ja ko. Zasto su svi dnevni horoskopi u razlicitim casopisima istog dana razliciti? Kako to da nase sudbine ne uticu kvazari, galaksije, neki jako veliki sateliti planeta, crne rupe, pulsari i sl???
"

:-) :-) :-)


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aphr0
post Feb 1 2007, 03:34 PM
Post #13





Group: Članovi
Joined: 29-August 06
Member No.: 81
Status: Van MGa
Škola/Razred: I bg gimnazija



E,ja se u potpunosti slazem sa maxy...ali skroz.
Razmisljam na isti nacin.Ne moram da ponavljam sta je napisala...
Ima i na forumu 5e cini mi se moj post nalik njenom... smile.gif
Mislim vidim da se c1k4_ml3kc3 ubi da nam priblizi pricu, al sumnjam da cu ikad verovati u bilo kakve horoskope smile.gif
Da bi post ostao ovako kulturan,necu da sirim pricu sta mislim o astrolozima, horoskopima, trecem, chetvrtom oku, zonama sumaglice, i onim kevama shto se ne skidaju s TV-a... XD.gif


--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Feb 1 2007, 09:04 PM
Post #14





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



Moglo bi se reći da mi fali pomalo diplomatičnosti I uzdržanosti – sam ću sebe uvaliti u prilike u kojima ću naići pitanje za koje nisam stručan.

Moram da pitam osobu koja je post-ovala na forumu P.b.g – zašto blati astrologiju?
Mene bi, lično, bilo sramota da pričam o nečemu šta ne poznajem dovoljno ili pak samo površno – time drugima odajem loš utisak o sebi što svakako ne godi ukoliko imam da kažem nešto jako važno (zamisli mene da pričam o tome kako je funkcija karburatora loša zbog toga što se meni lično ne sviđa šraf i zato što se stalno reklamira preko TV-a kod ljudi koji i ne pričaju o karburatorima, već o ulju za gume kako bi mravi lepše disali nakon što ih točak zgazi- a uopšte mi nije važno da li karburator radi ili ne kao i da li je on samo deo jednog motora, koji se nalazi u traktoru – traktor ore njivu kako bi bilo pšenice od koje bi nastalo brašno i sa ostalim sastojcima ukombinovalo u hleb koji ćeš ti ujutru pojesti pre nego što počneš sa ostalim dnevnim aktivnostima...apsurd)(Ili da kazem kako su kola losha zato shto su svi rekli da im je izgled losh – a nikada nisam ni bio u kolima, a ni znao kakve su performanse auta?!)
Ja bih pre rekao da ti vidiš ono što je upravo loše – kao što su ljudi koji su opovrgnuli astrologiju I time joj pridodali značaj jedne vrste zabave.
Ja ti ne mogu lično reći ’’zbog čega’’ je u New Yorku bila neka nesreća, ali definitivno sam siguran da ne možeš imati dve potpuno iste osobe. Najbolji način da ti to dokažem jeste sama genetika – Mogu dve bebe da se rode istovremeno u nekoj bolnici I imaće sličnosti, pogtovo u temperamentu, ličnim osobinama I sl – ali bebe, takođe, nasleđuju I položaj planeta majke I oca baš u trenutku začeća – oni vidno utiču na raznoj deteta – a čim se dete rodi, ono je ’’priča za sebe’’.
Kao što sam već napisao – astrologija ne postoji dve hiljade godina već gotovo duplo više. Trinaesti znak zodijaka postoji, ali nije u punoj snazi da bi ga astrolozi potpuno prihvatili(ja sam Zmijonoša) I dodali mu ekliptiku – veruj – ima ljudi koji ne žele da remete ono što već znaju I žele da se isključivo obogate korišćenjem astrologije – ja sam veliki protivnik tome. Dakle – ja sam potpuno svestan svih negativnih uticaja koje izučavanje ili korišćenje horoskopa ima u svetu u kojem danas živimo. Na astrologiju se ne možeš (bukvalno) osloniti kako bi znao da li ćeš pomeriti prstić levo ili obrvu – dakle to su velike sitnice kojima astrolozi ne pridodaju značaj (lično: ne znam ko je još želeo da čuje nešto banalno o svom životu – poput primera koji je naveo admin?!)

Postoje astrolozi, srpski (mi i BiH, Indija) imamo najbolje i najveće astrologe na svetu – kod nas astrologija postaje ’’popularnija’’, a nedavno je otkriven i poseban kod koji otkriva serijske ubice – ruski astrolog je pomogao policiji da reši slučaj i pronađe čoveka koji je ubio tri žrtve. U horoskopu se, takođe, videlo da će upravo ON tako jako uticati da će na kraju i pobediti u potrazi za ubicom – na osnovu svih elemenata koje je tražio u horoskopima žrtava(koje su bile maksimalno različite) otkrio je da im je svima bio isti aspekt koji ukazuje na nasilnu smrt itd...
Ako želite da vidite gde srpski i BiH astrolozi komentarišu, pričaju itd – posetite sajt http://www.radiosvastara.com/forum/
Tu su sve samo učeni i obrazovani ljudi koji su otkrili veliki značaj astrologije kao i tumačenje simbolistike, koja se prenosila vekovima, da bi pronašli adekvatno dešavanje ili sklonost određene osobe ka nečemu. I ovo je vrlo dobar sajt/ovi – http://www.astrologyinserbia.com
http://www.astrologos.com
http://www.astrology.com


Josh jednom cu zamoliti sve osobe(koje imaju ’’karburator stav’’ o astrologiji), kako iste ne bi zvuchale jako glupo-prvo se maksimalno uvirite u neshto i tek onda prichajte ili pi****e o istom pred ljudima koji, ustvari, znaju o chemu prichaju.
XD.gif :lol2:

This post has been edited by c1k4_ml3kc3: Feb 1 2007, 09:06 PM


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Feb 2 2007, 02:30 PM
Post #15





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



OK, hajde da kazemo da je pomeranje obrve levo i desno nesto sto zaista nije za predvideti i da nema smisla o tome diskutovati. I dalje nije jasno sta je sa telima koja uticu na ljude - ranije nije bilo u horoskopima Plutona ni Neptuna. Onda ih je bilo. A kako to da se i dalje u izradi horoskopa koristi Pluton, ako se koristi??? Mislim da je ovo prilicno jak argument. A evo, da ne bi bilo da na slepo grdim astrologiju, reci cu da ne znam puno o tome koliko se i u kom smislu koristi uticaj Plutona u izradi natalnih karata itd.

Koje je to *velike i znacajne* dogadjaje predvidela astrologija???

P.S. Ne zelim da bezvezno pricam kako je astrologija zabava i praznoverje, zelim da naucim nesto novo i da cujem razloge koji bi me mogli razuveriti. smile.gif tongue.gif


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Feb 2 2007, 10:10 PM
Post #16





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



Pa, MaksiDeLaNoche, vidi ovako > Ja imam chak mnogo vishe protiv danashnje primene astrologije, nego shto ti imash. Nije teshko predvideti neka deshavanja - uglavnom deshavanja, ali ne i neke velike dogadjaje - shto se same planete Zemlje tiche - nemoguce je uraditi njoj horoskop?! huh.gif
Iskljuchujem pojam astrologija u daljem textu.

Horoskop - dakle - ljudi koriste horoskop iskljuchivo za sopstvene, tj, lichne svrhe.
Pored toga, znam da postoje i ljudi koji se bave astrologijom kada su u pitanju elementarne nepogode, ratovi, masovna stradanja. Ne mozes da ocekujes od astrologa(koji ni sam nema adekvatno uchenje astrologije) da spashava svet - mogucnost da neshto sagledash se razlikuje od mogucnosti da to i promenish...

Na primer - Tsunami koji se desio na istoku... Postavio bi mi pitanje ''gde su 200.000 astrologa shirom sveta''?! Zashto nisu rekli da ce se to desiti? Kako su zivotinje poput slonova i sl pobegle na vreme, a ljudi ne?
Iako nisam struchan za ovakva pitanja - mogu ti reci da je uticaj prirodne katastrofe teshko uochiti - mogu ti reci i da su svi ljudi, koji su poginuli, imali poneki aspekt(gotovo slichan) koji ih navodi na smrt davljenjem ili sl - kao sto vec mozesh i da pretpostavish... Ponekad je, chak i u horoskopu, teshko videti nechiju smrt - pogotovo ako je horoskop potpuno kompleksan, odnosno ima mnogo aspekata... Poprilicno je teshko rechi, a ja nisam struchan za takva pitanja iako se amaterski bavim astrologijom iz znatizhelje - samo jako dobri astrolozi mogu da otkriju da ce doci do elementarne nepogode negde u svetu.
Nadam se da smo zavrshili s tim - za sva ostala pitanja, zamolicu te, obrati se astrolozima koji su na radiosvastara forumu wink.gif - to su ipak profesionalci(''Astrosvastara'' i ''Nikola'' su odlicni astrolozi, barem po mom utisku) i ja bih da se drzimo teme - da li verujete u astrologiju - ili uopste znate sta je astrologija... Kada neko od Vas zaista bude znao sta je astrologija neka udje u polemiku, sa mnom, oko toga kako bi se ona primenjivala u ''skolskim klupama''...
*I da li bi bila dobra ideja ubaciti je u skolu kao nastavni predmet?*


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Feb 2 2007, 10:21 PM
Post #17





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



QUOTE(maxydelanoche @ Feb 2 2007, 05:00 PM)
OK, hajde da kazemo da je pomeranje obrve levo i desno nesto sto zaista nije za predvideti i da nema smisla o tome diskutovati. I dalje nije jasno sta je sa telima koja uticu na ljude - ranije nije bilo u horoskopima Plutona ni Neptuna. Onda ih je bilo. A kako to da se i dalje u izradi horoskopa koristi Pluton, ako se koristi??? Mislim da je ovo prilicno jak argument. A evo, da ne bi bilo da na slepo grdim astrologiju, reci cu da ne znam puno o tome koliko se i u kom smislu koristi uticaj Plutona u izradi natalnih karata itd.

Koje je to *velike i znacajne* dogadjaje predvidela astrologija???

P.S. Ne zelim da bezvezno pricam kako je astrologija zabava i praznoverje, zelim da naucim nesto novo i da cujem razloge koji bi me mogli razuveriti.  smile.gif  tongue.gif
*




Što se Plutona tiče - naravno da se koristi - to je nebesko telo kojem su astrolozi, dakle ljudi koji IZUČAVAJU ASTROLOGIJU, pronašli uticaj...
Svaki put, kada se pronađe novo nebesko telo - prati se njen uticaj kroz godine i onda se odgonetne na neku astrološku zagonetku koja se javlja tokom izrade ličnih ili sl horoskopa - uglavnom kada se nešto ne podudari. Posle Plutona imamo i Xenu, a i ta ''planeta'' utiče na nas, odnosno nad nama - u astrološkim centrima polako otkrivaju njen značaj i pripisuju joj još dublje dejstvo - što je neko nebesko telo ''dalje'' veći je njen uticaj na naš mentalitet - da bi se sagledao jedan uticaj - potrebno je posmatrati planetu kroz nekoliko godina i pratiti samo jedan subjekt - nekog čoveka kod koga je ova planetica(nebesko telo) ''jaka''.

Dajem ti sada banalan primer onoga što si ti rekao - tongue.gif
''Naučnici su odlučili da fiću ne okarakterišu automobilom zbog toga što je isuviše mali - promeniće mu ime u automobilčić.'' - I da li sada, zbog toga, neko neće kupiti automobilčić zbog toga što nije automobil, a svrha mu je ista? Naravno da hoće - ako mu je potreban - funkcija ostaje ista makar ti menjao imena ovamo ili onamo...
I zameram ti što nisi obratio pažnju kada sam napisao da astrologija nije potpuno izučena oblast i da je ljudi koriste samo zarad sebe. Ono što su svi o astrologiji otkrili, nasuprot onoga šta astrologija zaista predstavlja, teži svega 2%, a možda i manje... smile.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aphr0
post Feb 3 2007, 12:24 PM
Post #18





Group: Članovi
Joined: 29-August 06
Member No.: 81
Status: Van MGa
Škola/Razred: I bg gimnazija



U've opened my eyes... cool.gif
QUOTE
Kada neko od Vas zaista bude znao sta je astrologija neka udje u polemiku, sa mnom, oko toga kako bi se ona primenjivala u ''skolskim klupama''... *I da li bi bila dobra ideja ubaciti je u skolu kao nastavni predmet?*
Ti bi je ubacio i kao skolski predmet?

This post has been edited by ½Man½Amazing: Feb 3 2007, 12:33 PM


--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Feb 3 2007, 02:06 PM
Post #19





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Kao prvo, ja sam zensko :-) :-) :-) Kao drugo, nije maxIdelanoche, nego maxYdelanoche :-) :-) :-)

A kao trece... Zbog cega se onda ne uvodi u horoskope Ceres, Xena itd. Reci ces da se njihov uticaj trenutno istrazuje... Ali, taj uticaj je postojao i pre nego sto su ga astrolozi istrazili, sto znaci da horoskopi u okviru cije izrade nije uveden taj uticaj, nisu validni! Sto ce reci, nijedan horoskop otkriven pre 1930. (otkrice Plutona) nije validan. Sta imas reci na to?

P.S. Ne, ne treba uvesti astrologiju u skolske klupe, bar ne pre nego sto deca nauce da rukuju carobnim stapicima i da prave ljubavne napitke.
P.P.S. Ako ne dozvoljavas ikome da se ukljuci u polemiku, zbog cega si onda uopste postavio temu? Ovde ima ljudi koji znaju dovoljno o astrologiji i horoskopima i imaju mozak da razmisljaju objektivno o svemu. :-)


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Feb 3 2007, 03:42 PM
Post #20





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



Carobni stapici? dry.gif

Neću obrazložiti zbog čega sam otvorio temu - možete i sami da shvatite, ukoliko zaista želite da se potrudite, da otkrivanje astrologije zavisi samo od Vas.
Najbolji dokaz da astrološki ''jezik'' postoji jeste lični horoskop svakog od pojedinaca. Imao sam prilike da učestvujem u polemisanju oko astrologije i horoskopa i nemam sada nameru da to činim opet - ja sam se potpuno uverio u astrologiju i imam svoju ličnu teoriju, koja je vezana za nju, koju ću čuvati dok ne objavim knjigu smile.gif


Kao prvo - Žao mi ukoliko sam te povredio zbog toga što sam te nazvao MaxiDeLaNoche - To je mnogo važno! dry.gif

Drugo - Astrologija MORA u škole i to će biti neminovno kroz nekoliko desetina godina - ja bih samo da ubrzam taj proces svojim otkrićem koje će ljudima dati jasnu i ''zdravu'' sliku o astrologiji!

Treće - MaxY - Ukoliko si u horoskopu Jarac, Bik ili Devica - pomučiću se kako bih ti objasnio nešto što za tebe ne predstavlja materijalnu vrednost (mada sumnjam da si neki zemljani znak) :ninja:

Potrebno je vreme kako bi se u horoskope uveo Ceres, Xena i ostala nebeska tela koja su otkrivena, a iz astrološke perspektive nisu proučena. Da bi se maksimalno otkrio uticaj, potrebno je pomno pratiti određeno nebesko telo i pratiti na šta utiče njegovo kretanje - kroz veliki niz godina(zbog toga što se ''sporo'' kreću oko Sunca - što su dalje, potrebno je više godina za proučavanje).
Ipak - važno je pratiti uticaje koji se nalaze u našem mikrokosmosu - svako biće je kosmos za sebe i ono ponavlja sve što se dešava u kosmosu - neprekidno ponavljanje i ponavljanje...
Svaki izrađen horoskop je validan(mada su sadašnji natalni i solarni horoskopi JAKO precizni), ali nedovoljno precizan(što će se vremenom otkloniti - pa će horoskopska analiza dati odgovor čak i na koju će nogu neko ustati... XD.gif )
I koliko primećujem - ovde NEMA ljudi koji znaju šta je astrologija već samo onih koji ne prihvataju činjenicu da sami sebi ne kontrolišu život(ovo može delovati apstraktno i apsurdno zbog toga što svako ''misli'' i na osnovu svojih misli ''oseća'' da utiče na svoj život...Ali šta utiče na te misli?Šta ih pokreće? Šta je pokrenulo molekule? Da li smo mi samo neka vrsta pomahnitale mase? Da li smo mi, živa bića, u svemiru samo jedan kraj neke jednakosti? Zašto nas neke stvari privlače više, a neke manje? Zašto su ukusi različiti? Zašto neko vidi čitavu šumu, a neko samo jedno drvo? Na takva pitanja, 4000.godina izučvanja, astrologija je dala odgovor)...
P.S. Nikada nije dovoljno ''donekle znati'' astrologiju. Smešno... XD.gif laugh.gif

Još jednom pitam - Šta je astrologija? (ne tražim definiciju reči niti korene latinskog - na šta se odnosi Astrologija?) wink.gif cool.gif cheers.gif


This post has been edited by c1k4_ml3kc3: Feb 3 2007, 03:45 PM


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

16 Pages  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: