9 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Veronauka Ili Gradjansko?

Devojka sa mesecom u očima
post Jul 29 2008, 01:05 PM
Post #81





Group: Članovi
Joined: 3-August 07
From: in front of computer :D
Member No.: 608
Status: Van MGa
Škola/Razred: (jedina) gimnazija (u ovom gradu) II



QUOTE(FORT BOYARD @ Jul 27 2008, 11:24 AM)
Da, registrovan sam. Uvek samnom mozes  popricati. pogledaj u profilu , tamo mi je adresa za MSN , pa se na MSN -u cujemo.
Pozzzz
*


Pa ne dodajem tek tako ljude na msn unsure.gif . A zar vi ne biste trebali biti diplomirani teolog? Ne znam zashto, ali mi je chudno da teolozi imaju msn XD.gif
QUOTE(FORT BOYARD @ Jul 27 2008, 11:24 AM)
Ne visim po ceo dan, ponekad dodjem.smile.gif
*


Izvinjavam se... (i ako su lagali mene i ja lazhem vas) ali to su mi rekli neki likovi iz I-d XD.gif


--------------------
Good
user posted image
Thank goodness there are people like you in the world! You are tolerant and conscious of others, and people are generally drawn to your kind open demeanor. You give help when it is needed and enjoy the happiness of others. Sometimes you may have bad days, but you try not to take it out on other people. Your goodness inspires people to be the same way, and you know that your friends will do the same things for you that you do for them.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
FORT BOYARD
post Jul 29 2008, 06:36 PM
Post #82





Group: Članovi
Joined: 24-April 08
From: Savski Venac, Beograd
Member No.: 1.038
Status: Van MGa
Ime i prezime: Dragan Radojcin
Škola/Razred: diplomirani teolog, bivsi veroucitelj u MG



QUOTE(Devojka sa mesecom u očima @ Jul 29 2008, 02:05 PM)
Pa ne dodajem tek tako ljude na msn  unsure.gif . A zar vi ne biste trebali biti diplomirani teolog? Ne znam zashto, ali mi je chudno da teolozi imaju msn XD.gif

Izvinjavam se... (i ako su lagali mene i ja lazhem vas) ali to su mi rekli neki likovi iz I-d XD.gif
*


Ja jesam diplomirani teolog. I teolozi su ljudi.smile.gif
Ma sve je u redu. Nemoj se izvinjavati.smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Devojka sa mesecom u očima
post Jul 30 2008, 11:58 AM
Post #83





Group: Članovi
Joined: 3-August 07
From: in front of computer :D
Member No.: 608
Status: Van MGa
Škola/Razred: (jedina) gimnazija (u ovom gradu) II



Ipak sam Vas dodala na msn smile.gif


--------------------
Good
user posted image
Thank goodness there are people like you in the world! You are tolerant and conscious of others, and people are generally drawn to your kind open demeanor. You give help when it is needed and enjoy the happiness of others. Sometimes you may have bad days, but you try not to take it out on other people. Your goodness inspires people to be the same way, and you know that your friends will do the same things for you that you do for them.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kuzman
post Aug 2 2008, 12:34 AM
Post #84





Group: Članovi
Joined: 19-February 07
Member No.: 450
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Kuzmanovic Marko
Škola/Razred: 07D



Knjiga o sudijama glava 19.

22 A kad se razveseliše, gle, ljudi onog grada, bezakonici, opkoliše kuću, i stadoše lupati u vrata, i rekoše starcu, gospodaru od kuće, govoreći: Izvedi tog čoveka što je ušao u tvoju kuću, da ga poznamo.
1 Moj. 19:4, 1 Moj. 19:5, 5 Moj. 13:13, Sud. 20:5, 1 Sam. 2:12, 1 Car. 21:10, 2 Dn. 6:15, 2 Dn. 13:7, Os. 9:9, Os. 10:9, Rim. 1:26

23 I izašav k njima onaj čovek, gospodar od kuće, reče im: Ne, braćo, ne činite zlo; kad je čovek ušao u moju kuću, ne činite to bezumlje.
1 Moj. 19:6, 2 Sam. 13:12

24 Evo kći moja devojka i inoča njegova, njih ću vam izvesti, pa njih osramotite i činite s njima šta vam je volja, samo čoveku ovom ne činite to bezumlje.
1 Moj. 19:8, 1 Moj. 34:2, 5 Moj. 24:14

25 Ali ga ne hteše poslušati oni ljudi; tada onaj čovek uze inoču svoju i izvede je napolje k njima, i oni je poznaše, i zlostaviše je celu noć do zore, i pustiše je kad zora zabele.
1 Moj. 4:1

26 I došavši žena u zoru pade kod vrata od kuće onog čoveka gde beše gospodar njen, i leža dokle se ne rasvanu.

27 A gospodar njen usta ujutru, i kad otvori vrata i izađe da ide svojim putem, a to žena inoča njegova ležaše na vratima kućnim, i ruke joj na pragu.

28 I reče joj: Ustani da idemo. Ali ne bi odgovora; tada je metnu na magarca, i ustavši čovek pođe u mesto svoje,
Sud. 20:5

29 I došav kući svojoj uze mač, i uze inoču svoju i iseče je s kostima na dvanaest komada i razasla u sve krajeve Izrailjeve.

Postanje glava 19.

A uveče dođoše dva anđela u Sodom; a Lot seđaše na vratima sodomskim; i kad ih ugleda, ustade te ih srete, i pokloni se licem do zemlje,
1 Moj. 18:2, 1 Moj. 18:22

2 I reče: Hodite, gospodo, u kuću sluge svog, i prenoćite i operite noge svoje; pa sutra rano kad ustanete pođite svojim putem. A oni rekoše: Ne, nego ćemo prenoćiti na ulici.
1 Sam. 25:35, Lk. 24:28, Jev. 13:2

3 Ali on navali na njih, te se uvratiše k njemu i uđoše u kuću njegovu, i on ih ugosti, i ispeče hlebova presnih, i jedoše.
1 Moj. 18:8

4 I još ne behu legli, a građani Sodomljani slegoše se oko kuće, staro i mlado, sav narod sa svih krajeva,

5 I vikahu Lota i govorahu mu: Gde su ljudi što dođoše sinoć k tebi? Izvedi ih k nama da ih poznamo.
Sud. 19:22, 1 Car. 14:24, Isa. 3:9, Isa. 4:1, Rim. 1:24, Juda 1:7

6 A Lot iziđe k njima pred vrata zatvorivši vrata za sobom,
Sud. 19:24

7 I reče im: Nemojte, braćo, činiti zla.

8 Evo imam dve kćeri, koje još ne poznaše čoveka; njih ću vam izvesti, pa činite s njima šta vam je volja; samo ne dirajte u ove ljude, jer su zato ušli pod moj krov.
1 Moj. 18:5, Sud. 19:24

9 A oni rekoše: Hodi amo. Pa onda rekoše: Ovaj je sam došao amo da živi kao došljak, pa još hoće da nam sudi; sad ćemo tebi učiniti gore nego njima. Pa navališe jako na čoveka, na Lota, i stadoše istavljati vrata.

i

26 Ali žena Lotova beše se obazrela idući za njim, i posta slan kamen.
Mk. 13:15, Lk. 17:31

27 A sutradan rano ustavši Avram, otide na mesto gde je stajao pred Gospodom;
1 Moj. 18:22

28 I pogleda na Sodom i Gomor i svu okolinu po onoj ravni, i ugleda, a to se dizaše dim od zemlje kao dim iz peći.
Otk. 18:9

29 Ali kad Bog zatiraše gradove u onoj ravni, opomenu se Bog Avrama, i izvede Lota iz propasti kad zatre gradove gde živeše Lot.
1 Moj. 8:1, 1 Moj. 18:23

30 A Lot otide iz Sigora i stani se na onom brdu s dve kćeri svoje, jer se bojaše ostati u Sigoru; i živeše u pećini s dve kćeri svoje.
1 Moj. 19:17, 1 Moj. 19:19

31 A starija reče mlađoj: Naš je otac star, a nema nikoga na zemlji da dođe k nama, kao što je običaj po svoj zemlji.
1 Moj. 16:2, 1 Moj. 16:4, 1 Moj. 38:8, 5 Moj. 25:5

32 Hajde da damo ocu vina neka se opije, pa da legnemo s njim, eda bismo sačuvale seme ocu svom.
Mk. 12:19, Lk. 21:34, 1 Kor. 15:33

33 I dadoše ocu vina onu noć; i došavši starija leže s ocem svojim, i on ne oseti ni kad ona leže ni kad ustade.

34 A sutradan reče starija mlađoj: Gle, noćas spavah s ocem svojim. Da mu damo vina i doveče, pa idi ti i lezi s njim, eda bismo sačuvale seme ocu svom.

35 Pa i to veče dadoše ocu vina, i ustavši mlađa leže s njim, i on ne oseti ni kad ona leže ni kad ustade.

36 I obe kćeri Lotove zatrudneše od oca svog.

Ako je ovo bila najmoralnija porodica u Sodomi, sasvim je opravdano to sto je Gospod sa njim ucinio...
Nijedna zena koja ima sopstveno misljenje nece otici na predmet koji propoveda mizoginiju...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Slovenatz
post Aug 2 2008, 08:40 AM
Post #85





Group: Članovi
Joined: 25-February 07
From: Šupak kosmosa
Member No.: 454
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG-IIId



Sta zracis covece? Pusti druge da veruju sta zele da veruju, mislis da ce bilo sta sto ti ovde napises da utice na njih?


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Turgon
post Aug 2 2008, 10:41 AM
Post #86





Group: Članovi
Joined: 3-February 07
From: Cambridge, UK
Member No.: 424
Status: Van MGa
Ime i prezime: Nikola Mrksic
Škola/Razred: Trinity College, Cambridge 2014



Nevernicka bagra...a najgore je to sto to misljenje niste sami formirali, al se busate u grudi da ste bog zna kako pametni, a nema 2% ateista kojima i roditelji nisu ateisti....


--------------------
All that is gold does not glitter, not all who wander are lost.
J.R.R.Tolkien
user posted image
I've gone beyond the truth... It's just another lie.
#include<time.h>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonkitza
post Aug 2 2008, 10:43 AM
Post #87


Spammerkitza


Group: Članovi
Joined: 26-August 06
From: WoW Beta
Member No.: 80
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: Studentkinja ETF-a



meni jesu...mada opet,kakve veze ima? XD.gif ja idalje postujem sve to...religiju...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Aug 2 2008, 10:45 AM
Post #88


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



QUOTE(Turgon @ Aug 2 2008, 11:41 AM)
Nevernicka bagra...a najgore je to sto to misljenje niste sami formirali, al se busate u grudi da ste bog zna kako pametni, a nema 2% ateista kojima i roditelji nisu ateisti....
*



Hoces da kazes da ste vi sami formirali misljenje rolleyes.gif Daj bre, nijedno misljenje ne moze da se formira bez spoljasnjeg uticaja...


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Aug 2 2008, 11:33 AM
Post #89





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



QUOTE(Turgon @ Aug 2 2008, 11:41 AM)
Nevernicka bagra...a najgore je to sto to misljenje niste sami formirali, al se busate u grudi da ste bog zna kako pametni, a nema 2% ateista kojima i roditelji nisu ateisti....
*


Ja ateist.
Moji vernici.
Ja bila vernik.
Više nisam.
wink.gif


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Aug 2 2008, 11:40 AM
Post #90





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



QUOTE(pyost @ Aug 2 2008, 11:45 AM)
nijedno misljenje ne moze da se formira bez spoljasnjeg uticaja...
*


Sad, but true.


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Slovenatz
post Aug 2 2008, 11:49 AM
Post #91





Group: Članovi
Joined: 25-February 07
From: Šupak kosmosa
Member No.: 454
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG-IIId



QUOTE(Turgon @ Aug 2 2008, 11:41 AM)
Nevernicka bagra...a najgore je to sto to misljenje niste sami formirali, al se busate u grudi da ste bog zna kako pametni, a nema 2% ateista kojima i roditelji nisu ateisti....
*


Pa veroispovest se nasledjuje od roditelja... Sta je tu cudno? Cisto sumnjam da si ti bio vernik cim si se rodio... Meni je pomalo glupo da deca nemaju nikakvog izbora i da im se nametne veroispovest...

Moji nisu vernici, ja nisam vernik, postujem tudju veru ( ne zracim sve vernike i objasnjavam im kako je religija sranje khmkuzmankhm )


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Aug 2 2008, 12:22 PM
Post #92





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Kada pricamo o stvarima koje ti roditelji na ovaj ili onaj nacin, svesno ili nesvesno, nametnu, religija je najmanji problem. Pri tome hocu da kazem da se predrasude najcesce donose od kuce...


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Aug 2 2008, 12:38 PM
Post #93





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



Sve se najčešće donosi od kuće.


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Aug 2 2008, 12:52 PM
Post #94





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Yup, to kazu profe u skoli. A kod kuce te pitaju "Jesi to u skoli naucio" :/ a ustvari si ti jadno malo dete ulice.

Da, zaista sam gladna :/


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nameless_one
post Aug 2 2008, 01:17 PM
Post #95





Group: Članovi
Joined: 5-February 08
From: Novi Beograd
Member No.: 869
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Goran Šahinovic
Škola/Razred: MG IIIa



@Kuzman:Morash razumeti da je biblija pisana u vremenskom intervalu od 15 vekova i da su neki delovi,pogotovu stari zavet,konglomerat razlicitih predanja kojim jevreji opisuju svoju istoriju od saveza Avrama sa Bogom koji je najavio Hristov dolazak.Tako,na primer,Lotovo zrtvovanje svojih kceri razularenom narodu Sodoma kako bi spasio svoje goste(andjele) posledica je nepisanog zakona o gostoprimstvu koji je vazio u celom drevnom bliskoistocnom i antickom svetu:naime, gost je morao imati potpunu zastitu pod tvojim krovom i morao si mu pomoci kako god si mogao,jer su u to vreme mnogi narodi ziveli nomadskim zivotom i stalno u pokretu,pa se i tebi lako moglo desiti da budesh gost kod onoga kome si ranije bio domacin.
BTW,ovakvi delovi starog zaveta tumace se obazrivo,jer je vremenska i kulturna distanca od nasheg vremena velika.Pod zankom je pitanja dali su Sodom I Gomor uopste postojali,ili je njihovo unishtenje opisano u bibliji trebalo da posluzi jevrejima kao upozorenje kakva kazna ceka one koji ne postuju zakone koji su u toi vreme bili sveti i koji ce kasnije biti formulisani u deset bozjih zapovesti.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonkitza
post Aug 2 2008, 01:35 PM
Post #96


Spammerkitza


Group: Članovi
Joined: 26-August 06
From: WoW Beta
Member No.: 80
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: Studentkinja ETF-a



bibliju ne treba shvatati bukvalno -.-
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Aug 2 2008, 02:45 PM
Post #97





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



Stari Zavet je pun nasilja (kome se to dopada - Kuran ima krvi do kolena XD.gif) ali Novi Zavet je ....hippy smile.gif
Cool je! smile.gif


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Turgon
post Aug 2 2008, 06:34 PM
Post #98





Group: Članovi
Joined: 3-February 07
From: Cambridge, UK
Member No.: 424
Status: Van MGa
Ime i prezime: Nikola Mrksic
Škola/Razred: Trinity College, Cambridge 2014



QUOTE(Slovenatz @ Aug 2 2008, 12:49 PM)
Pa veroispovest se nasledjuje od roditelja... Sta je tu cudno? Cisto sumnjam da si ti bio vernik cim si se rodio... Meni je pomalo glupo da deca nemaju nikakvog izbora i da im se nametne veroispovest...

Moji nisu vernici, ja nisam vernik, postujem tudju veru ( ne zracim sve vernike i objasnjavam im kako je religija sranje khmkuzmankhm )
*



Niko meni ne smeta ako ne veruje, smeta mi ako neko svojim ateizmom pokusava da ponizi vernike. Da, kuzman, anacionalno i nihilisticko rascupano metalsko deriste biggrin.gif ( Izvini Kuzmane morao sam tongue.gif )


--------------------
All that is gold does not glitter, not all who wander are lost.
J.R.R.Tolkien
user posted image
I've gone beyond the truth... It's just another lie.
#include<time.h>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Devojka sa mesecom u očima
post Aug 2 2008, 06:42 PM
Post #99





Group: Članovi
Joined: 3-August 07
From: in front of computer :D
Member No.: 608
Status: Van MGa
Škola/Razred: (jedina) gimnazija (u ovom gradu) II



laugh.gif
Ma nemam komentara XD.gif.
Nema verouchitelja na msnu sad.gif. Neeeeceeeee da dodje crybaby.gif


--------------------
Good
user posted image
Thank goodness there are people like you in the world! You are tolerant and conscious of others, and people are generally drawn to your kind open demeanor. You give help when it is needed and enjoy the happiness of others. Sometimes you may have bad days, but you try not to take it out on other people. Your goodness inspires people to be the same way, and you know that your friends will do the same things for you that you do for them.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eli0t
post Aug 2 2008, 07:25 PM
Post #100


Voodoo People
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
Member No.: 1
Status: Bivši učenik MGa



QUOTE(Turgon @ Aug 2 2008, 07:34 PM)
Niko meni ne smeta ako ne veruje, smeta mi ako neko svojim ateizmom pokusava da ponizi vernike. Da, kuzman, anacionalno i nihilisticko rascupano metalsko deriste biggrin.gif ( Izvini Kuzmane morao sam tongue.gif )
*



Haha, owned XD.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

9 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: