26 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kosovo, ....je srce Srbije!

Hannibal Lecter
post Feb 17 2008, 03:10 AM
Post #21





Group: Članovi
Joined: 15-October 06
From: People's Democratic Republic of Konjarnik
Member No.: 154
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Ilija Ivanišević
Škola/Razred: Fizički fakultet, B smer, I godina,



ljudi, meni jedino nije jasno kako kosovo misli da proglasi nezavisnost bez referenduma...
vecina dosadasnjih separatistickih teritorija (vecinom iz ex-SSSR) su proglasile nezavisnost referendumom...


--------------------
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold
And if you listen very hard
The truth will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll


Svi me žele, a ja sam nedodirljiv!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
narziss
post Feb 17 2008, 03:13 AM
Post #22





Group: Članovi
Joined: 10-February 08
Member No.: 886
Status: Van MGa



cudno ili ne tako je.

noddy mislim da je na kosovu odrzan nekakav referendum pocetkom devedesetih no to nije kljucno, a referendum se moze raspisati i naknadno.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Feb 17 2008, 03:34 AM
Post #23





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



QUOTE(narziss @ Feb 17 2008, 03:10 AM)
izgleda da se nismo razumeli - od znacajnog prisustva do apsolutne vecine nije mali put ni mala razlika. nije mala tema od kada datira i u kojem broju prisustvo srba u vojvodini i nije neka bezvezna hipoteza mada jeste unekoliko skrajnuto misljenje da su srbi ovde autohtoni no i da je sve prema onome cemu nas uci becka istorija stvari stoje ovako: siptari naseljavaju kosovo od pocetka xviii veka i uz svu podrsku turske u zlocinima nad autohtonim srbima ostvaruju etnicku vecinu krajem xix veka; srbi naseljavaju vojvodinu koja je tada u vlasti madjara od ? i krajem xv veka ostvaruju etnicku vecinu na tom prostori.

*



Nije, slazem se, ali opet ti kazem, zanemarujes Tursku okupaciju. Pre toga ni Srbima ni Madjarima nije bilo u interesu da se Srbi nasele u Vojvodini, a posle toga jeste. Za Ruse je verovatno bio los primer, ali valjda si shvatio sta sam hteo da kazem.

I da raspisu referendum, tu barem ne bi bilo mnogo dileme ko bi pobedio. Realno Kosovo je davno izgubljeno, najkasnije 99-e, vrlo moguce i dosta ranije. Ja mislim da sve ove price oko toga kako mi ne damo nezavisnost su vise da se zamazu oci nekim drugim pokrajinama koje su u slicnoj situaciji kao i Kosovo, tj. da se pokaze da ne moze tako lako da se oduzme deo teritorije neke zemlje

This post has been edited by Nostradamus: Feb 17 2008, 03:34 AM


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eagle1914
post Feb 17 2008, 11:47 AM
Post #24





Group: Članovi
Joined: 5-January 08
From: Znik
Member No.: 834
Status: Van MGa
Ime i prezime: Branko Milosavljevic
Škola/Razred: ЕТФ



QUOTE(The snorks @ Feb 17 2008, 12:30 AM)
Branko,nadam se da me se neces odreci zbog ove izjave... biggrin.gif

Jedno vreme sam bila u fazi-ako su dopustili da se crna gora odvoji,sta mene zabole za tamo neko kosovo...
*



Crna Gora je sasvim deseta prica. Kad god mi padne na pamet ja cu moci da odem u Budvu, Herzeg Novi, gde god....a da ne mislim sta ce mi se desiti.
Ono sto boli je da nikada necu moci da odem na Gazimestan (iako mi je to zivotna zelja), to sto ce verovatno na tom polju gde se odigrala Kosovska bitka nici 100 stambenih zgrada i sto ce siptare boleti qrac za srpsko kulturno nasledje....!

QUOTE(ilickapiten @ Feb 17 2008, 12:30 AM)
Zaboravili smo na cinjenicu koja nam totalno ide u prilog a to je : BOG JE SRBIN  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif
*



.... I NEBESA SU NASA XD.gif XD.gif XD.gif


--------------------
ЕТФ-овац, па шта?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Feb 17 2008, 12:33 PM
Post #25





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Sta nam govori da imamo pravo na Kosovo? To sto je tamo bilo dosta Srba u vreme Nemanjica? Tad nije postojao ni osecaj pripadnosti naciji.

Ponajvise se tamo nakupilo Albanaca posle Velikih seoba. Ali kakve to veze ima? Posmatramo sadasnju situaciju. Ne mozemo stalno da vucemo teta-istoriju za rukav.

Koliko sam skontala na osnovu podataka iz Wiki, razlika je neka tri veka u preovladjavanju nacionalnosti po pokrajinama. Ali da li nam to danas nesto znaci? Danas, tamo ima vise Albanaca. Ponavljam neciju pametnu misao: da smo pametni, stitili bismo kulturnu bastinu koja se nalazi tamo, a ne celokupnu teritoriju sa sve vecinskim Albancima.

Medjunarodno pravo... Znas ko ima prava? rolleyes.gif Jaci. Tako je bilo i tako ce i ostati. Mozda, MOZDA bismo uspeli da se izborimo protiv samih Albanaca, ali bi i to bilo etnicko ciscenje - kakvog se grozimo, kakvo oni cine. Ali imamo tu nesrecu da je pola sveta na njihovoj strani. Jaca polovina sveta.

I sad, za to sto si napisao kako je mnogo Srba dalo zivote za Kosovo. Ne mislim bas vezano za to sto si ti napisao, vec nesto sto mi je palo na pamet i sto mnogi ljudi odbijaju da shvate. Kosovska bitka - to nije bila borba Srba da sacuvaju svoju otadzbinu, predvodjena carem Lazarem. To je bio knez Lazar sa svojim zetovima koji su branili svoje sopstvene feudalne posede.


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
The snorks
post Feb 17 2008, 12:33 PM
Post #26





Group: Članovi
Joined: 23-June 07
Member No.: 542
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: Matf / II



QUOTE(Eagle1914 @ Feb 17 2008, 11:47 AM)
Crna Gora je sasvim deseta prica. Kad god mi padne na pamet ja cu moci da odem u Budvu, Herzeg Novi, gde god....a da ne mislim sta ce mi se desiti.
*



Da li ti nesto govori podatak da ljudi koji su glasali na referendumu za zajednicku drzavu prodaju kuce i dolaze u Srbiju da zive?
Toliko o tome koliko je bezbedno predstavljati se tamo kao Srbin...A i letosnja hapsenja da li navijaca zvezde ili partizana(ubi me ne mogu da se setim) zbog navodnih izazivanja incidenata rolleyes.gif
Ne,tamo nije bezbedno biti Srbin!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
The snorks
post Feb 17 2008, 12:39 PM
Post #27





Group: Članovi
Joined: 23-June 07
Member No.: 542
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: Matf / II



Nastavak prethodnog posta...da ne kucam 3km post,posto postoji velika sansa da ce ljud mrzeti da ga citaju XD.gif

Slazem se da situcija na Kosovu i u CG ne moze da se meri...Ali uzevsi u obzir moje poreklo,shvati da me Cg "mnogo vise boli" wink.gif

Slazem se ovo za Gazimestan sto si rekao!
Bolno je kada neko tako bezobzirno gazi po necemu sto je deo tradicije,kulture i istorije tvog naroda a ti ne mozes da ucinis nista,samo da sedis i cuteci sve to gledas i cekas da li ce se "majcica" Rusija smilovati da ti pomogne rolleyes.gif
Nazalost bojim se da je i Kosovo izgubljeno i to jos pre nekih pa 80tak godina

Koliko sam cula ni 70tih godina nije bilo skroz bezbedno otici na Kosovo,ali je sigurno situacija bila mnogooooooo bolja nego danas
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eagle1914
post Feb 17 2008, 12:48 PM
Post #28





Group: Članovi
Joined: 5-January 08
From: Znik
Member No.: 834
Status: Van MGa
Ime i prezime: Branko Milosavljevic
Škola/Razred: ЕТФ



QUOTE(maxydelanoche @ Feb 17 2008, 12:33 PM)
Kosovska bitka - to nije bila borba Srba da sacuvaju svoju otadzbinu, predvodjena carem Lazarem. To je bio knez Lazar sa svojim zetovima koji su branili svoje sopstvene feudalne posede.
*


blink.gif blink.gif blink.gif
Da su samo hteli da sacuvaju svoje posede zasto jednostavno nisu postali turski vazali (???), znas, postoji nesto sto se zove sudar kultura....

Po istoj logici bitka kod Poatjea (valjda 732.god) je bila samo bitka da franacki vladari sacuvaju svoje posede, a ne bitka koja je sprecila arape da osvoje celu evropu i samim tim prosire islam, svoj uticaj itd, itd na zapad.....

Mozda je u srednjem veku osecaj pripadnosti naciji bio na malom nivou, ali ne toliko koliko ti mislis... dry.gif


--------------------
ЕТФ-овац, па шта?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eagle1914
post Feb 17 2008, 01:07 PM
Post #29





Group: Članovi
Joined: 5-January 08
From: Znik
Member No.: 834
Status: Van MGa
Ime i prezime: Branko Milosavljevic
Škola/Razred: ЕТФ



QUOTE(The snorks @ Feb 17 2008, 12:33 PM)
Da li ti nesto govori podatak da ljudi koji su glasali na referendumu za zajednicku drzavu prodaju kuce i dolaze u Srbiju da zive?

......A i letosnja hapsenja da li navijaca zvezde ili partizana(ubi me ne mogu da se setim) zbog navodnih izazivanja incidenata  rolleyes.gif

*



blink.gif Prodaju kuce i dolaze ovde??? Auuuu jadni mi. Samo nam jos oni trebaju.....

Hapsenja su bila povodom napada na torcidu biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif (a nije da ih nije bilo cheers.gif )


--------------------
ЕТФ-овац, па шта?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
The snorks
post Feb 17 2008, 01:10 PM
Post #30





Group: Članovi
Joined: 23-June 07
Member No.: 542
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: Matf / II



QUOTE(Eagle1914 @ Feb 17 2008, 01:07 PM)
blink.gif Prodaju kuce i dolaze ovde??? Auuuu jadni mi. Samo nam jos oni trebaju.....
*


Zasto jadni mi?I ne rade to svi... sleep.gif
U cemu je problem da ljudi koji se izjasnjavaju kao srbi odande dodju u srbiju? dry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hannibal Lecter
post Feb 17 2008, 01:13 PM
Post #31





Group: Članovi
Joined: 15-October 06
From: People's Democratic Republic of Konjarnik
Member No.: 154
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Ilija Ivanišević
Škola/Razred: Fizički fakultet, B smer, I godina,



jovana preslusaj pesmu "beograde, beograde" od riblje corbe... biggrin.gif

sve ti ce se samo ukazati... (:


--------------------
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold
And if you listen very hard
The truth will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll


Svi me žele, a ja sam nedodirljiv!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
The snorks
post Feb 17 2008, 01:20 PM
Post #32





Group: Članovi
Joined: 23-June 07
Member No.: 542
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: Matf / II



QUOTE(Noddy @ Feb 17 2008, 01:13 PM)
jovana preslusaj pesmu "beograde, beograde" od riblje corbe... biggrin.gif

sve ti ce se samo ukazati... (:
*


Pa dobro znam za to-moji roditelji tvrde da ovaj Bg nije vise nimalo isti posle dolaska izbeglica,ali:
1.ne mozes nekome zabraniti da dodje iz CG(i ne samo iz CG) ako se oseca srbinom i ako mu se smucila tamosnja anti-srpska politika
2.nece se sad svih onih 50tak % srba iseliti iz CG i doci u bg(neki ce i u NS wink.gif XD.gif).

Time sam samo htela da kazem da jednostavno politika koja se tamo vodi iritira neke ljude, i da znam za par slucajeva koji bi zeleli da prodaju imanja i kuce i dodju u Srbiju sleep.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
narziss
post Feb 17 2008, 01:28 PM
Post #33





Group: Članovi
Joined: 10-February 08
Member No.: 886
Status: Van MGa



QUOTE(maxydelanoche @ Feb 17 2008, 12:33 PM)
Sta nam govori da imamo pravo na Kosovo? To sto je tamo bilo dosta Srba u vreme Nemanjica? Tad nije postojao ni osecaj pripadnosti naciji.

Ponajvise se tamo nakupilo Albanaca posle Velikih seoba. Ali kakve to veze ima? Posmatramo sadasnju situaciju. Ne mozemo stalno da vucemo teta-istoriju za rukav.

Koliko sam skontala na osnovu podataka iz Wiki, razlika je neka tri veka u preovladjavanju nacionalnosti po pokrajinama. Ali da li nam to danas nesto znaci? Danas, tamo ima vise Albanaca. Ponavljam neciju pametnu misao: da smo pametni, stitili bismo kulturnu bastinu koja se nalazi tamo, a ne celokupnu teritoriju sa sve vecinskim Albancima.

Medjunarodno pravo... Znas ko ima prava?  rolleyes.gif  Jaci. Tako je bilo i tako ce i ostati. Mozda, MOZDA bismo uspeli da se izborimo protiv samih Albanaca, ali bi i to bilo etnicko ciscenje - kakvog se grozimo, kakvo oni cine. Ali imamo tu nesrecu da je pola sveta na njihovoj strani. Jaca polovina sveta.

I sad, za to sto si napisao kako je mnogo Srba dalo zivote za Kosovo. Ne mislim bas vezano za to sto si ti napisao, vec nesto sto mi je palo na pamet i sto mnogi ljudi odbijaju da shvate. Kosovska bitka - to nije bila borba Srba da sacuvaju svoju otadzbinu, predvodjena carem Lazarem. To je bio knez Lazar sa svojim zetovima koji su branili svoje sopstvene feudalne posede.
*



dva puta pominjes kako su srbi bili vecina na kosovu u vreme nemanjica - jesu ali i mnogo pre i mnogo posle toga: poslednji nemanjic umro je 1371. godine ali su srbi na kosovu bili vecina do 1899. godine, dakle i petsto godina kasnije. "sadasnja situacija" kako je nazivas nastala je nasilno i konacno je izmenjena u korist albanaca u poslednjih sto godina - za jos sto godina mogla bi se preokrenuti u korist srba? sto godina je trenutak istorije a drzavni interesi nisu samo interesi pojedinaca gradjana drzave niti kratkorocni ciljevi cije ostvarenje mozemo videti sutra.

inace, sila nije pravo - to je tako bilo i to ce tako ostati.

na kraju, kultura se nije rodila sa francuskom revolucijom i mnogo je stariji pojam od nacije koju je ova iznedrila tako da ni osecanje kulturne privrzenosti nije nesto sto datira s kraja xviii veka. da je kosovska bitka bila samo licni interes kneza lazara i srpske vlastele mislim da je smesna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
RZA
post Feb 17 2008, 01:40 PM
Post #34


Njeno Ljubičanstvo


Group: Članovi
Joined: 7-September 06
Member No.: 92
Status: Bivši učenik MGa



Samo cu kazem jednu stvar.
Totalno nisam citala sta ste pisali, al mi je ime topica zapalo za oko, i to je ono sto ne najvise nervira.

"> Kosovo, ....je srce Srbije!"

ako je kosovo srce srbije, sta je beograd, anus? u bgu je realno najveca koncentracija srba.. ono, kad kazes srce, tu bi trebalo da nas je najvise..
znaci, ja i dalje ne kapiram zasto je kosovo srce srbije?


--------------------
cold
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
narziss
post Feb 17 2008, 01:44 PM
Post #35





Group: Članovi
Joined: 10-February 08
Member No.: 886
Status: Van MGa



pa nije nam srce u stomaku - a tu nas ima najvise smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
The snorks
post Feb 17 2008, 02:15 PM
Post #36





Group: Članovi
Joined: 23-June 07
Member No.: 542
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: Matf / II



QUOTE(kiKa™ @ Feb 17 2008, 01:40 PM)
...
"> Kosovo, ....je srce Srbije!"

ako je kosovo srce srbije, sta je beograd, anus? u bgu je realno najveca koncentracija srba.. ono, kad kazes srce, tu bi trebalo da nas je najvise..
znaci, ja i dalje ne kapiram zasto je kosovo srce srbije?
*


U Kika,pozdravi se sa onim rendzerima kad branko ovo procita wink.gif tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Feb 17 2008, 02:46 PM
Post #37





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



QUOTE(maxydelanoche @ Feb 17 2008, 12:33 PM)
Sta nam govori da imamo pravo na Kosovo? To sto je tamo bilo dosta Srba u vreme Nemanjica? Tad nije postojao ni osecaj pripadnosti naciji.

Ponajvise se tamo nakupilo Albanaca posle Velikih seoba. Ali kakve to veze ima? Posmatramo sadasnju situaciju. Ne mozemo stalno da vucemo teta-istoriju za rukav.

*



Sto se prvog tice, prilicno sam siguran da je osecaj pripadnosti naciji tada bio daleko, daleko veci nego danas.

Po 100 put. U to vreme albanci nisu postojali kao narod. To su bili Turci. Albanija je kao drzava formirana tek posle balkanskih ratova, a zasto i ko ju je formirao verovatno znate.

Meni je isto teze palo odvajanje CG, nego Kosova, a i ovo danas sto ce biti je cisto formalnost, bar ja tako mislim


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sharan
post Feb 17 2008, 02:48 PM
Post #38





Group: Članovi
Joined: 10-February 08
From: Pančevo
Member No.: 889
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Daniel Šaranovic
Škola/Razred: MG IIb



Eagle cini mi se da je topic zesce neshvacen.......
Mnogi govore satro siptara ima vise i uvek je tako bilo.....TESKE LAZI...
Toliko progona je bilo i ucena i ''nestanaka''(konkretno i iz moje porodice ima takvih ''nestalih'') da mi nije jasno kako neko moze da brani takve ljude.....Velike ''sile''(izuzetak Rusija) za takve stvari nije mnogo briga -one bi vise volele da nas vide iscepkane ko konfete pa da dele zemlju Srbiju ko neke posede za osnivanje drzava bez zakona(dilovanje droge, sverc,ubistva itd...) SVAKA CAST SVAKOM KO NA TAKVE STVARI ZATVARA OCI dry.gif .....By the way Kosovo je bilo srpsko pre Turaka tako nemojmo se zavaravati s godinama ....... mad.gif


--------------------
GOSS
Dear God-If i have but one hour remaining to live,please allow me to spend this time in a mathematics class so that it will seem to last forever
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
The snorks
post Feb 17 2008, 03:19 PM
Post #39





Group: Članovi
Joined: 23-June 07
Member No.: 542
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: Matf / II



QUOTE(Sharan @ Feb 17 2008, 02:48 PM)
Eagle cini mi se da je topic zesce neshvacen.......
Mnogi govore satro siptara ima vise i uvek je  tako bilo.....TESKE LAZI...
Toliko progona je bilo i ucena i ''nestanaka''(konkretno i iz moje porodice ima takvih ''nestalih'') da mi nije jasno kako neko moze da brani takve ljude...
*



Mogu da zamislim kako se osecas,pogotovo zato sto si izgubio nekoga u celoj toj prici sad.gif
Da topic jeste neshvacen ali shvati da ljudi koje za Kosovo ne vezuje apsolutno nista ili ljudi koji nisu prosli nesto slicno te verovatno ili nece razumeti uopste ili ce te razumeti nedovoljno...

QUOTE(Sharan @ Feb 17 2008, 02:48 PM)
Velike ''sile''(izuzetak Rusija)  za takve stvari nije mnogo briga
*


Nije ni Rusiju mnogo briga-interesi,interesi... sleep.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Feb 17 2008, 03:24 PM
Post #40





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



QUOTE(Sharan @ Feb 17 2008, 02:48 PM)
Eagle cini mi se da je topic zesce neshvacen.......
Mnogi govore satro siptara ima vise i uvek je  tako bilo.....TESKE LAZI...
Toliko progona je bilo i ucena i ''nestanaka''(konkretno i iz moje porodice ima takvih ''nestalih'') da mi nije jasno kako neko moze da brani takve ljude.....Velike ''sile''(izuzetak Rusija)  za takve stvari nije mnogo briga -one bi vise volele da nas vide iscepkane ko konfete pa da dele zemlju Srbiju ko neke posede za osnivanje drzava bez zakona(dilovanje droge, sverc,ubistva itd...) SVAKA CAST SVAKOM KO NA TAKVE STVARI ZATVARA OCI  dry.gif .....By the way Kosovo je bilo srpsko pre Turaka tako nemojmo se zavaravati s godinama ....... mad.gif
*



Ovo je sve tacno sto si rekao, ali prirodno pitanje koje se tu postavlja je sta ti (ili bilo ko) moze da uradi povodom toga. Trenutno ne moze nista. I zasto se sad nervirati, cupati kosu itd. kad to nece nimalo uticati na tu stvar. Zato je bolje sad iskulirati, gledati u buducnost, i ne lomiti se oko stvari koje su se resile mnogo ranije


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

26 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: