16 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Studiranje U USA, MIT, Yale, CalTech, Princeton,... itd.

pyost
post Apr 1 2009, 10:56 PM
Post #121


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



Oko 6-7, pretpostavljam


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
calamity
post Apr 1 2009, 10:59 PM
Post #122





Group: Članovi
Joined: 4-April 07
From: Cambridge, MA, USA
Member No.: 491
Status: Van MGa
Škola/Razred: MIT junior, RAF alumna, Grobarska alumna



QUOTE(VIP <3 @ Apr 1 2009, 11:26 PM)
pusti kipar, vidis da neki pokusavaju da se naprave pametni... Nije bila poenta onog sto si rekao za veslace da se precizira tacan fax, nego da je lakse dobiti sportom nego naukom stipendiju... i to stoji wink.gif
*


De bre, samo pitam smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SBS
post Apr 1 2009, 11:07 PM
Post #123



Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 25-April 08
Member No.: 1.043
Status: Van MGa



al to 12k godišnje XD.gif


--------------------
зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!


Now i wanna sniff some glue!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Apr 2 2009, 03:39 AM
Post #124





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Na ekskurziji prosle godine, me&&Co. smo zakasnile totalno na bus, pa smo se sa Razrednim vracale prevozom, tamo u Pragu, e i tada su nas vodili neki Djurini bivsi djaci, tacnije 3 MG-ovca koji su dobili stipendije za studiranje tamo. Prvo godinu dana ucenja jezika, a zatim i studije. To su konkretno bile stipendije dodeljene Srbima, od strane Ceske nasoj drzavi, samo sto su njih troje jedva saznali za konkurs, jer fala bogu, zna se kako to kod nas ide ^^

Znaci, ne kazem da je sad taj univerzitet u Pragu super i sve to (nemam pojma XD.gif ), samo hocu da skrenem paznju na to da def. ne mozes da saznas za sve opcije ako se ne pomucis zesce...


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grashak
post Apr 2 2009, 04:35 AM
Post #125





Group: Članovi
Joined: 16-March 06
From: drugi sprat, 4 vrata desno!111
Member No.: 42
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: IVc i dalje kooonza BWEEEEEEE



QUOTE(calamity @ Apr 1 2009, 11:59 PM)
De bre, samo pitam smile.gif
*



lol, ako, i treba da pitas, prosla si kroz upis u USA teror i jedno 300 puta si detaljnije informisana od onih koji nisu konkurisani. I svako ko je konkurisao zna zasto to pitas. A kipar je neobavesten.
elem, neko je prokomentarisao ranije nesto ustilu da najveci uspeh u konkurisanju na americke univerzitete imaju sportist ( i rekao da je to procitao u novinama).od novina nista vise ne bih ni ocekivala, kao i uvek pisu stvari bez razmisljanja i bez ikakve detaljnije "analize". Koliko je meni poznato (naravno ne znam sad tacno za sve koji su aplicirali u srbiji, ali uz pretpostavku da vecina ljudi koja aplicira bar sa vremena na vreme svrati u IAC, pogotov ljudi koji oce na eltine univerzitete), prosle godine na top 10 univeziteta u USA (znaci ivy legaue plus mit i caltech) je primljeno 4 ljudi na osnovu akademskog uspeha, 1 sportista, i 1 decko koji ide tamo na exchange, takodje na osnovu akademskog uspeha. Znaci kad pogledas "rezultate" od prosle godine, sportisti(a) su outnumbered tongue.gif Poenta je sto generalno mnogo vise sportista bude primljeno, zato sto se oni prijavljuju na random fakultete u USA... Njima je samo do toga da su US; na drugu stranu, ljudi koji tamo idu da se skoluju... lol.. pa ne bih se bas prijavila na neki lokalni nn faks u sred kanzasa -.- vecina ljudi koji zapravo idu tamo da se skoluju ne odlaze dalje od 50og mesta na spisku 4000 faksova u US.. ne bih rekla da je ista situacija za sportiste. (a da ne pricam o cinjenici da, npr, na caltech...-spominjem njega posto je meni to bio 1st choice koledz, dzaba ti da si pobednik olimpijade u 5 kategorija, ako nemas uz tu fantasticnu naucnu podlogu, nece ti pogledti aplikaciju ni dalje od SATa)
Druga stvar je i to sto naravno, pre ce neko investirati u sportistu gde mozes da dobijes feedback u pogledu novca isl odmah, nego u naucnika/pisca/politicara za kog nema nikakve garancije da ce ikad doticno postati ili da ce nesto bitno u tom polju uciniti. Na drugu stranu sto se tice doktorskih studija, lol sportitisti tu u potpunosti ispadaju iz slike... I tu je ono gde ova druga strana briljira, i za to vecina ljudi zavrsi prvo faks u srbiji pa ondak ide napolje. (i naravno, recimo dok imas samo 10% internacionalnih ucenika u undergrad student body, imas oko 30-40-50% intl ucenika u grad student body - jer su dobri studenti postali bolja investicija)
Takodje, ko nije bi obavesten, ti sportitsti, posto budu primljeni, mozda i ne moraju toliko da uce ili da uzimaju zahtevene casove, ali otkidaju se na treninizima svakodnevno, jer za to ih u sustini placaju. Tako da ako neko misli da je ovo lako... Grdno se vara. Ko god da dodje ovde na studije, ovde se od njega dosta iscekuje, ne iskesuje se tek tako 50000$ za osobu pa da te boli guza sta ce od njega postati..
bottom line je, to sto je kipar napisao je jednostavno njegovo dobro standardno lupanje kontre i pokusavanje da snizi vrednost skole i obrazovanja. to sto ti je drugar primljen na kolumbiju... jako je bitno na koju kolumbiju.. a onda i drugo pitanje.. da li je sa full stipendijom? prvo je bitno, zbog procenta ljudi koje uspe da upise.. drugo je bitno, oke upisao je... ali koliko ga zapravo zele. (obicno ako je procenat mali, stipendija je isto full)


--------------------
You spin me right round baby, Right round! Weeeee!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Apr 2 2009, 08:37 AM
Post #126





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



QUOTE(Grashak @ Apr 2 2009, 05:35 AM)
lol, ako, i treba da pitas, prosla si kroz upis u USA teror i jedno 300 puta si detaljnije informisana od onih koji nisu konkurisani. I svako ko je konkurisao zna zasto to pitas. A kipar je neobavesten.
elem, neko je prokomentarisao ranije nesto ustilu da najveci uspeh u konkurisanju na americke univerzitete imaju sportist ( i rekao da je to procitao u novinama).od novina nista vise ne bih ni ocekivala, kao i uvek pisu stvari bez razmisljanja i bez ikakve detaljnije "analize". Koliko je meni poznato (naravno ne znam sad tacno za sve koji su aplicirali u srbiji, ali uz pretpostavku da vecina ljudi koja aplicira bar sa vremena na vreme svrati u IAC, pogotov ljudi koji oce na eltine univerzitete), prosle godine na top 10 univeziteta u USA (znaci ivy legaue plus mit i caltech) je primljeno 4 ljudi na osnovu akademskog uspeha, 1 sportista, i 1 decko koji ide tamo na exchange, takodje na osnovu akademskog uspeha. Znaci kad pogledas "rezultate" od prosle godine, sportisti(a) su outnumbered tongue.gif Poenta je sto generalno mnogo vise sportista bude primljeno, zato sto se oni prijavljuju na random fakultete u USA... Njima je samo do toga da su US; na drugu stranu, ljudi koji tamo idu da se skoluju... lol.. pa ne bih se bas prijavila na neki lokalni nn faks u sred kanzasa -.- vecina ljudi koji zapravo idu tamo da se skoluju ne odlaze dalje od 50og mesta na spisku 4000 faksova u US.. ne bih rekla da je ista situacija za sportiste. (a da ne pricam o cinjenici da, npr, na caltech...-spominjem njega posto je meni to bio 1st choice koledz, dzaba ti da si pobednik olimpijade u 5 kategorija, ako nemas uz tu fantasticnu naucnu podlogu, nece ti pogledti aplikaciju ni dalje od SATa)
Druga stvar je i to sto naravno, pre ce neko investirati u sportistu gde mozes da dobijes feedback u pogledu novca isl odmah, nego u naucnika/pisca/politicara za kog nema nikakve garancije da ce ikad doticno postati ili da ce nesto bitno u tom polju uciniti. Na drugu stranu sto se tice doktorskih studija, lol sportitisti tu u potpunosti ispadaju iz slike... I tu je ono gde ova druga strana briljira, i za to vecina ljudi zavrsi prvo faks u srbiji pa ondak ide napolje. (i naravno, recimo dok imas samo 10% internacionalnih ucenika u undergrad student body, imas oko 30-40-50% intl ucenika u grad student body - jer su dobri studenti postali bolja investicija)
Takodje, ko nije bi obavesten, ti sportitsti, posto budu primljeni, mozda i ne moraju toliko da uce ili da uzimaju zahtevene casove, ali otkidaju se na treninizima svakodnevno, jer za to ih u sustini placaju. Tako da ako neko misli da je ovo lako... Grdno se vara. Ko god da dodje ovde na studije, ovde se od njega dosta iscekuje, ne iskesuje se tek tako 50000$ za osobu pa da te boli guza sta ce od njega postati..
bottom line je, to sto je kipar napisao je jednostavno njegovo dobro standardno lupanje kontre i pokusavanje da snizi vrednost skole i obrazovanja. to sto ti je drugar primljen na kolumbiju... jako je bitno na koju kolumbiju.. a onda i drugo pitanje.. da li je sa full stipendijom? prvo je bitno, zbog procenta ljudi koje uspe da upise.. drugo je bitno, oke upisao je... ali koliko ga zapravo zele. (obicno ako je procenat mali, stipendija je isto full)
*



nije lupetanje, ti momci veslaci su otisli na kolumbiju bez problema jer su vrhunski veslaci. Osvajali su zlata na medjunarodnim takmicenjima. Ovo nije lupanje kontre nego tako stoje stvari. Ti koja ne pratis sport ne znas koliko amerikanci ulazu u njega i kakav je odnos nacije prema olimpijskim igrama. Ako Amerika ne osvoji najvise zlata to je neuspeh.. Za stipendiju ne znam kolika je pretpostavljam da je full posto ne verujem da bas svi mogu da priuste to sebi..

koji dobri studenti, dobra investicija??? Imaju oni super kadar vec sada a jos bolji im je u steku. Ko ce pametan da investira u tebe??? Ti si psihicki nestabilna, eventualno teroristi.

This post has been edited by Kipar: Apr 2 2009, 08:49 AM


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
calamity
post Apr 2 2009, 09:09 AM
Post #127





Group: Članovi
Joined: 4-April 07
From: Cambridge, MA, USA
Member No.: 491
Status: Van MGa
Škola/Razred: MIT junior, RAF alumna, Grobarska alumna



Jao Grashak, kad ti vec dosadno, bolje mail da si procitala tongue.gif biggrin.gif

@Diskusija
Ima s Austrijom neka fora, nesto da je Djindjic potpisao s njima da oni svake godine stipendiraju n nasih djaka, kao odstetu za nesto. E sad, to sigurno vazi za medicinare (drug mi jedan studira u Gracu), a dal vazi i za ostale, ne bih znala.
QUOTE
Znaci, ne kazem da je sad taj univerzitet u Pragu super i sve to (nemam pojma XD.gif ), samo hocu da skrenem paznju na to da def. ne mozes da saznas za sve opcije ako se ne pomucis zesce...

Q4T
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
VIP <3
post Apr 2 2009, 10:36 AM
Post #128





Group: Članovi
Joined: 7-February 07
Member No.: 425
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Tatjana Nikolic
Škola/Razred: '90 IVd



QUOTE(Kipar @ Apr 2 2009, 09:37 AM)
Ko ce pametan da investira u tebe??? Ti si psihicki nestabilna, eventualno teroristi.
*


Pavle kralj XD.gif XD.gif XD.gif


Upravo kao sto je Mara rekla, covek MORA da se pomuci da sazna sve opcije...
Inace, imam ja mail od te devojke koja je tamo (ona je '86, ako pitate Stanku za nju setice je se 100%, zove se Vera Djordjilovic) smile.gif Pa ako neko odluci da hoce da je kontaktira, dacu vam mail, np smile.gif


--------------------

Opsti kriminal.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Apr 2 2009, 11:41 AM
Post #129





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Necu da ulazim sad u to ko je upravu (previse sam osamucena), samo da skrenem paznju na to da Kipar i dalje nije napisao na koju Kolumbiju i ne zna da li je full stipendija XD.gif tongue.gif


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Apr 2 2009, 11:44 AM
Post #130


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



QUOTE(Kipar @ Apr 1 2009, 11:19 PM)
onaj gde je obama isao?
*




--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Valkyrie
post Apr 2 2009, 11:49 AM
Post #131





Group: Članovi
Joined: 31-January 06
From: Нови Београд
Member No.: 10
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Milica P. Stanković
Škola/Razred: 4c



Grashak, mislim da imaš lošu informaciju što se tiče sportista za prethodnu godinu, sigurno ih je bilo više. A što se Columbije tiče, da - ona u Ivy League, nalazi se u NYC, Obama se na nju prebacio u III godini studija, i poznata je po tome što ni jedan akademac za nju nije dovoljno dobar a svaki sportista upadne kao od šale. Veslači pogotovo. Potpisujem.


--------------------
Judging by the pictures... Hell looks more interesting.

Жив човек, греши проф. Петковић
То је као кад се пробудиш ујутру, погледаш у огледало и кажеш себи: "Хеј - ти се ложиш на лешеве." проф Репац


All of my life, I have been fascinated by the big questions that face us, and have tried to find scientific answers to them. Perhaps that is why I have sold more books on physics than Madonna has on sex. - Stephen Hawking
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Apr 2 2009, 11:57 AM
Post #132





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



@pyost: mislila sam da je to lupio, like he usually does tongue.gif


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Apr 2 2009, 12:03 PM
Post #133





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



da li je Miladin Kovacevic primljen u Ameriku zahvaljujuci sportskoj stipendiji ???????


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Apr 2 2009, 12:04 PM
Post #134





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



E to ti je dobar argument tongue.gif zahvaljujuci pameti sigurno nije XD.gif


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
VIP <3
post Apr 2 2009, 12:20 PM
Post #135





Group: Članovi
Joined: 7-February 07
Member No.: 425
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Tatjana Nikolic
Škola/Razred: '90 IVd



Da li se to Mara SLOZILA sa Pavlom u necemu? XD.gif


--------------------

Opsti kriminal.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Apr 2 2009, 01:01 PM
Post #136





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Hahaha XD.gif slucajno, slucajno tongue.gif

neeego mi nije najjasnije da li su oni konkurisali na isti nacin kao volkiri (sorry, nikako da zapamtim spelling :/) iliii? Znaci, ae necu da budem baksuz koji bzvz kontrira, ali ne, nije mi logicno da Amerima vise trebaju nasi veslaci nego naucnici wink.gif mada su calamity i Grashak fino objasnile o cemu se tu tacno radi i tako mi se cini da je i dalje isplativije baviti se naukom, a otici tamo tek na postdiplomske...


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grashak
post Apr 2 2009, 01:10 PM
Post #137





Group: Članovi
Joined: 16-March 06
From: drugi sprat, 4 vrata desno!111
Member No.: 42
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: IVc i dalje kooonza BWEEEEEEE



QUOTE(Kipar @ Apr 2 2009, 09:37 AM)
nije lupetanje, ti momci veslaci su otisli na kolumbiju bez problema jer su vrhunski veslaci. Osvajali su zlata na medjunarodnim takmicenjima. Ovo nije lupanje kontre nego tako stoje stvari. Ti koja ne pratis sport ne znas koliko amerikanci ulazu u njega i kakav je odnos nacije prema olimpijskim igrama. Ako Amerika ne osvoji najvise zlata to je neuspeh.. Za stipendiju ne znam kolika je pretpostavljam da je full posto ne verujem da bas svi mogu da priuste to sebi..

koji dobri studenti, dobra investicija??? Imaju oni super kadar vec sada a jos bolji im je u steku. Ko ce pametan da investira u tebe??? Ti si psihicki nestabilna, eventualno teroristi.
*



lol to sto ne pratim sport ne znaci da ne mogu da slozim dva i dva i da znam koliko ameri ulazu u njega. sama cinjenica da prosecna plata sportskog trenera na harvardu isl je jedno 5 puta veca od prosecne plate dekana na vecini US unija -.- i vec sam spomenula u postu da se apsolutno slazem da su mnogo bolja kratkorocna investicija. ali uzmi u obzir ovo sto si ti rekao .. vrhunski veslaci.. ja sam sigurna da kad bi se vrhunski ucenici prijavili za studije u US da bi procenat upisanih drasticno skocio.. a kad imas 15 dobrih ljudi da se prijave po generaciji, pa nije ni cudno ako prime samo nekoliko. 10% je i daje visok procenat sa obzirom na odnos internacionalni/US ucenici.
a i opet ti to pricas ko da je, eto tako, sa neba, pa si vrhunski sportista. plus da ne pricam da zavisi i od toga sta ces dalje u zivotu da radis. brate drugarice iz osnovne, decko isto veslac, cini mi se da je tad bio u cetvercu sto je dobio srebro il tako nesto u sidneju, decko doso ovde na studije, dal na stanford il tako nesto.. te 4 godine je opet veslo ko magarac, iso na sledece olimpijske igre u dvojcu, zavrsio negde u tih 4 plus/minus dve godine faks i znas sta je uradio posle toga? vratio se u srbiju. upisao ponovo faks i ima neki osrednji posao. sportisti su jako dobra investicija.. za one koje investiraju u njih.. al posle tih nekoliko godina dok mogu da sljakaju sta god da rade, mogu samo da ga popuse. osim ako im sport nije bio samo ulaz za faks. al ko sto vec rekoh, slab ti je to ulaz, jer neces biti jednak ko neko ko je zapravo dosao tu na osnovu akademskih uspeha. sportisti su placeni za sport, ovi drugi su placeni da uce.

sto se tice americkog super kadra HAHAHAHAHA nemoj da me nasmejavas... znaci.. lol. "njihov" super kadar su vecinom internacionalni ucenici i/ili deca internacionalnih ucenika. pa sto mislis da odjednom skoci taj procenat internacionalnih ucenika sa osnovnih studija od 10% na oko 40% za dokotorske?? zato sto ameri nemaju super kadar. od ovih presotalih 60%, jedno 70% ce biti "ameri" tj, prva generacija amera u porodici, deca profesora indijaca i azijata. pa brate, skoro svi moji profesori i asistenti (phd studenti) imaju akcenat. vecina studenata su azijati/indijci. nemaju oni ni prvu postavu, a kamoli u steku. ovde na dokotroskim studijama imas jedno 5 ljudi samo na astronomiji iz srbije. toliko o "steku"

a sto se tice potnecijalnog terorisanja i psihcike nestabilnosti.. daaaaa, sportisti su toliko mentalno stabilniji od nekog ko sljaku matu ili slicno... fala bogu pa je miladin kovacevic zapoceo tuchu jer ga je neko prekinuo u sred citanja "div, grad, curl and all that" kad je bio bas na svom omiljenom poglavlju vektroske analize -.- hebga, sva sreca za mene da su ovi ovde tolikooooo glupi pa su investirali u psihiciku labilnu osobu, pa sam ja ladila bulju u diznilendu na 25 stepeni usred januara -.-

lol VIP da mi je samo znati sto si se ustekala toliku kipru u bulju..

bedak je samo sto ameri ne investiraju jos vise u internacionalce, ruke dajem da bi mnogi ljudi iz MGa bili mnogo bolji ucenici ovde nego 99% amera. generalno sam primetila da intl ucenici su dosta uspesniji, i jedini problem sa srbijom je sto, dok MG mozda prolazi kao jaka skola u rusiji, ne verujem da u US ikog puno briga. imam drugaricu ovde poljakinju, dolazi iz najjace skole tamo, IB i sve te gluposti eUropske, medjutim, koliko god je pripremljenija za americki nacin skolovanja (da ne govorim da je imala 4 god srednje gradivo na engleskom) ona se mnogo vise cima oko vecine casova.. al, eto, za ljude koje su odbijeni, sta da kazem, ameri moraju prvo da se postaraju za ove svoje, inace ce da im skacu po lobanji, al uvek su tu postdiplomske, za koje stvarno cenim da bilo ko ko hoce bilo kakvu karijeru u zivotu, dal posle u srbiji, evropi il gde god.. US je najbolja pocetna destinacija, osim ako ih ova ekoomska kriza ne ujebe do kraja. (u sta cisto sumnjam, posto vecina dobrih faksova ovde se vec godinama pripremala za ovo i dok smanjuju troskove drasticno za ove naredne dve godine, dok ih vidim da zalivaju travu svako ****** vece po 2 sata, cenim da se nisu puno iscimali...)


--------------------
You spin me right round baby, Right round! Weeeee!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Apr 2 2009, 01:34 PM
Post #138





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



jel ti shvatas kada napises ovako veliki post nece niko da ga cita.. Uglavnom , prvo Miladin Kovacevic je ubio od batina lika koji je napadao njegovu devojku, bio je bezobrazan.. Svaki normalni muskarac bi slicno reagovao da njegovu devojku tako 'napada' neki lik. Mozda ga ne bi prebili toliko, ali ne smes da diras tudju zenu.

drugo, dobri ucenici se prijavljuju da idu a Ameriku. Ti kazes da ovi ljudi sto su konkurisali nisu pametniji, vredniji, inteligentniji od tebe, Jovana, Otasevica.. Moje licno misljenje da su najbolji ucenici matematicke iz generacije 89 ostali u Srbiji. I sve vas koje prime oni eksploatishu vi ste sredstvo, alatka..

ti nisi nista rekla u sustini iako ti je post duzi nego prethodnih 10.. Ja ne shvatam sta ti uopste pokusavas da kazes.


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grashak
post Apr 2 2009, 01:54 PM
Post #139





Group: Članovi
Joined: 16-March 06
From: drugi sprat, 4 vrata desno!111
Member No.: 42
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: IVc i dalje kooonza BWEEEEEEE



QUOTE(Kipar @ Apr 2 2009, 02:34 PM)
Moje licno misljenje da su najbolji ucenici matematicke iz generacije 89 ostali u Srbiji.
*



a ja se sa tim apsolutno i slazem i to je bas ono sto sam i rekla. kad bi se vrhunski ucenici prijavljivali, postotak bi skocio.... postotak je nizak bas zato sto se prijavi oko 15 vrhunski ucenika a ima ih jos bar 10 puta toliko i to jos mnogo boljih nego oni koji su se prijavili. i ne ogranicavam se samo na MG.
sto se tice generacije 90, samo je nesrecan sticaj okolnosti da je US u krizi i da su oni najebali, sto mi je jako zao.. sem toga smatram da su kandidati ove godine bili prilicno jaki, neki i mnogo jaci od proslogodisnjih.
elem sto se tice dal ce neko da cita post, nije da mi se mnogo cima *****.. ko oce neka ga, koga ne zanima.. ne mora. ni ne pisem to za one koje ne zanima, vec za one koje tvoje postove mogu pronaci obeshrabrujucim.
a ti da me ne shvatas sta govorim.. pa ne i bilo ni prvi put, tesko je videti zatvorenih ociju.



--------------------
You spin me right round baby, Right round! Weeeee!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
VIP <3
post Apr 2 2009, 01:58 PM
Post #140





Group: Članovi
Joined: 7-February 07
Member No.: 425
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Tatjana Nikolic
Škola/Razred: '90 IVd



Evo kako ja to vidim.... Ona je otisla i sad dolazi ovde da nam sere kako smo mi jadni jer mi NE MOZEMO da odemo posto nas NIKO NECE i nismo dovoljno PAMETNI. (namerno naglasavam reci wink.gif ) Ali ne, Kipre, koga zapravo briga za moj stav, ionako se ja samo slihtam tebi. A verovatno ti se slihta i Loshmee koji joj je napisao da nam ona samo soli pamet i svi drugi. Ne, mi nismo dovoljno dobri da imamo svoj stav wink.gif Zato su tu neki Postovani (kao sto je Grashak ovde, al ima takvih ljudi na svakom cosku) da nam ukazu na stepen nase jadnosti.


--------------------

Opsti kriminal.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

16 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
5 User(s) are reading this topic (5 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: